Śledź nas na lub dołącz do naszego

Japońska grupa Monex, specjalizująca się w usługach finansowych, wespół z pięcioma innymi spółkami papierów wartościowych, stworzyła projekt o nazwie Japanese Security Token Offering Association. Oznacza to, że Kraj Kwitnącej Wiśni coraz bardziej angażuje się w promocję STO.

Japonia celuje w rozwój STO

Wiele wskazuje na to, że już wkrótce w Japonii wprowadzone będą nowe regulacje związane z obrotem security token offering.

Największe firmy maklerskie w kraju zaangażowały się we wspólny projekt, ukierunkowany na upowszechnianie aktywów cyfrowych. Japanese Security Token Offering Association, zarejestrowane oficjalnie pod nazwą General Incorporated Association, zgodnie z zapowiedzą, pracować będzie nad stworzeniem przepisów związanych z tym właśnie obszarem.

Poza Monex Group, do stowarzyszenia przystąpiły następujące podmioty: SBI Securities, Rakuten Securities, Nomura Securities, Daiwa Securities oraz kabu.com Securities.

Cel współpracy

Połączenie sił sześciu wiodących firm zajmujących się obrotem papierów wartościowych oznacza większe zasoby wiedzy, popartej wieloletnim doświadczeniem.

Wiedza ta może zostać z powodzeniem wykorzystana w celu badania i rozwoju możliwości biznesowych STO.

Co za tym idzie, rosną szanse na pobudzenie rynku kapitałowego oraz wsparcia dla gospodarki kraju. Priorytetem dla zawiązanej koalicji jest osiągnięcie przez rynek STO pełniej zgodności z przepisami, która po pierwsze zapewni inwestorom większy zakres ochrony, a po drugie przyczyni się do ograniczenia nielegalnych działań w przestrzeni kryptograficznej.

Projekt dąży również do uzyskania certyfikatu przyznawanego autoryzowanym podmiotom finansowym, co ułatwi działania stowarzyszenia jako samoregulacyjnej organizacji.

Zobacz również: Regulacje security tokens – Niemcy podejmują wyzwanie

Monex Group stawia na Bitcoina

Monex Group już od pewnego czasu przejawia zainteresowania obszarem kryptograficznym. Całkiem niedawno firma poinformowała, że jej akcjonariusze otrzymają dywidendy w kryptowalucie Bitcoin.

Wypłaty w BTC będą dotyczyły roku 2019, a na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze czy będą one kontynuowane. Ponadto w ubiegłym roku grupa zakupiła kryptowalutową giełdę Coincheck, która zaledwie kilka miesięcy wcześniej została zhakowana, generując straty na kwotę 534 mln dolarów.

5/5 - (1 vote)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters