Śledź nas na lub dołącz do naszego

Znaczące osobistości kryptowalutowego świata podzieliły się swoimi prognozami i przewidywaniami dotyczącymi branży security token na obecny rok. Jaki będzie rok 2020 dla branży kryptograficznej, jakie trudności będzie musiała przezwyciężyć i co będzie cieszyło się największym zainteresowaniem w obecnym roku?

Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części artykułu.

Przemysł Security Tokens w 2020 roku

Wierzymy, że wszystkie instytucje finansowe są obecnie przekonane, że tokenizacja w końcu nastąpi. Wciąż rośnie presja na marże dla tych graczy, a regulacje stają się coraz bardziej restrykcyjne i skomplikowane dla tych instytucji.

Zmiany są koniecznie potrzebne. Banki centralne ogłaszające waluty cyfrowe będą miały znaczący wpływ na adopcje. Wierzymy, że będzie to miało miejsce wcześniej niż oczekiwano. Instytucje finansowe kończą fazę testową, wiele z nich ogłosiło to już tego roku, i wychodzą obecnie z własnymi inicjatywami.- mówi Luc Falempin, CEO i założyciel Tokeny.

Z kolei dla Oscara Jofre, CEO i współzałożyciela KoreConX, istotnym czynnikiem na ten rok jest zaufanie:

Zaufanie- rok 2020 musi być rokiem budowania zaufania. Jeśli nie uda nam się tego osiągnąć w tym roku, inwestorzy nie zechcą inwestować w spółki wykorzystujące tą metodę pozyskiwania kapitału. By zyskać to zaufanie, kluczowym działaniem powinno być zebranie wszystkich razem i postarać się, by nikt naszego grona nie opuścił.

Wyzwania dla branży Security Tokens, adopcja indywidualna oraz instytucjonalna

Największym wyzwaniem na ten rok wciąż jest ogromna przepaść pomiędzy tradycyjnymi metodami usług finansowych a stale rozwijającym się rynkiem tokenizacji. Przepaść ta przejawia się w doświadczeniach użytkowników, płynności rynku, struktur kosztów, dostępności aktywów wysokiej jakości czy wiarygodności inwestycji detalicznych. Jednak to wszystko zmieni się w 2020.

Wcześniej większość STO (Security Token Offerings) było dostępnych jedynie dla wykwalifikowanych i doświadczonych inwestorów. Jednak w miarę dojrzewania platform emisyjnych, coraz powszechniejszych narzędzi i pewnych regulacji, aktywa będą wkrótce dostępne jako tokeny papierów wartościowych. – swoje zdanie wypowiada Dan Doney, CEO Securrency.

Kluczowym czynnikiem są gracze, przy których wszyscy czują się komfortowo- z instytucjonalnego punktu widzenia. Mówiąc konkretniej, potrzebna jest droga do wprowadzenia cyfrowych papierów wartościowych do platform głównych instytucji finansowych bankowości indywidualnej.

Nie sądzę, by te produkty były gotowe do sprzedaży detalicznej, ponieważ są one częścią alternatywnych schematów inwestycyjnych przez co są mniej płynne. Dlatego nie odpowiadają one inwestorowi detalicznemu.- mówi Jamie Finn, CEO i współzałożyciel Securitize.

Tokenizacja aktywów w 2020 roku

Najlepszą klasą aktywów nadającą się tokenizacji są nieruchomości. Nie jest to jedynie największa klasa aktywów. Branża nieruchomości cierpi z powodu braku płynności oraz problemów związanych z zarządzaniem danymi.

Vertalo jest mocno podekscytowany tym kierunkiem na rok 2020. Ogłosimy w tym roku kilka dużych inicjatyw na tej płaszczyźnie, w tym duże partnerstwo z Prime Trust, gdzie będziemy digitalizować miliardy dolarów pochodzących z prywatnych inwestycji nieruchomościowych.- odpowiada Dave Hendricks, CEO i współzałożyciel Vertalo.

Bardziej optymistycznie wypowiada się Mason Borda, CEO  Tokensoft:

Wierzymy, że każdy tradycyjnie obsługiwany zasób przejdzie w końcu na drogę blockchain. Jednak tymi, które mogą cieszyć się największym zainteresowaniem będą pewnie te najprostsze, takie jak tokenizacja akcji czy udziałów w niej.

5/5 - (42 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters