Śledź nas na lub dołącz do naszego

INX Limited, stacjonująca na Gibraltarze cyfrowa giełda tokenów i kryptowalut, ogłosiła zamiar przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej (IPO). Firma oczekuje na akceptację ze strony organów regulacyjnych.

IPO szansą na pozyskanie niezbędnych środków dla INX Limited

Celem podjętego przez INX Limited działania jest pozyskanie środków na dalszy rozwój, których wartość zgodnie z założeniem sięgnąć ma nawet ponad 129 mln dolarów.

Byłaby to jedna z pierwszych, publicznych ofert STO, jako że IPO jest póki co rzadko podejmowanym działaniem, choć wysoce obiecującym.

IPO (ang. Initial Public Offering), którą zamierza przeprowadzić INX Limited, ma być zgodnie z założeniami projektu f-1 (czyli specjalnego formularza emisyjnego Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd dedykowanego zagranicznym eminentom) ukierunkowana na pozyskanie funduszy dla dwóch platform transakcyjnych.

Pierwsza z nich będzie skoncentrowana wyłącznie na security tokens, a druga na pozostałych produktach kryptograficznych.

Firma kładzie szczególny nacisk na poprawne rozróżnianie STO od tradycyjnych tokenów, dla których zostaną przygotowane dwie odrębne grupy usług.

Oferowane przez INX Limited tokeny zapewnią inwestorom również możliwość uiszczania opłat transakcyjnych, dlatego można przypisać im miano tokenów hybrydowych.

Firma zdecydowała się na zastosowanie tokenów ERC-20, bazujących na blockchainie Ethereum.

Odznaczają się one wysokim poziomem interoperacyjności rynkowej, dostarczającej licznych możliwości związanych z ich obrotem.

Korzyści

Nabycie tokenów emitowanych przez INX Limited zapewni inwestorom, zarówno instytucjonalnym, jak i detalicznym (choć firma celuje główne w klienta instytucjonalnego, to usługa handlu kryptowalutami będzie dostępna dla każdego) szereg korzyści.

Pierwszą z nich jest otrzymanie prawa do podziału zysków, a co więcej posiadacze uzyskają upoważnienie do pierwszej sprzedaży.

Ponadto usługi giełdy będą podlegać procedurze przeciwdziałającej praniu brudnych pieniędzy (AML) oraz procedurze KYC, zwanej również procedurą należytej staranności, którą podmioty finansowe wdrażają celem dokładnego zidentyfikowania swoich klientów.

Inwestorzy INX Limited otrzymają także część zysków firmy, mimo że w ich posiadaniu nigdy nie znajdowały się akcje firmy.

Póki co jednak, firma czeka na decyzję organów regulacyjnych, aby móc wystartować ze swoją ofertą.

 

4.3/5 - (20 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters