Śledź nas na lub dołącz do naszego

Elastos (ELA) to jedna z najbardziej innowacyjnych i najnowszych kryptowalut, wykorzystująca nowoczesną technologię blockchain do zasilania samowystarczalnego ekosystemu (zdecentralizowany internet, system operacyjny, maszyna wirtualna).

Rozwój Elastos (ELA)

Współzałożycielami Elastos są Rong Chen i Fen Han.

ICO dla Elastos: od 2 stycznia do 23 stycznia 2018 r.

Cena tokena wynosiła: 18.09 USD Aktualna cena dostępna tutaj.

6% maksymalnej liczby tokenów było dostępnych do zakupu.

Prace nad sieciowym systemem operacyjnym Elastos rozpoczęły się już w 2000 roku, a obecna wersja, oparta na technologii blockchain, była aktywnie rozwijana przez Fundację Elastos od czerwca 2017 roku.

Ekosystem Elastos to sieciowy system operacyjny, wykorzystujący technologię blockchain. Zastosowano tu możliwość oddzielenia zadań związanych z przetwarzaniem danych, takich jak na przykład uruchamianie Dapps i eksploracja od działań związanych z siecią, czyli przesyłanie wartości lub danych.

Zobacz również: Lisk (LSK) – odkrywając potencjał technologii Sidechain w zdecentralizowanych aplikacjach

Zalety technologii ELA

Elastos to nowoczesny sieciowy system operacyjny, korzystający z technologii blockchain do wdrażania modelu peer-to-peer. Jest to zdecentralizowany, bezpieczny i odporny na manipulacje sposób transferu, przechowywania danych i handlu aktywami cyfrowymi.

Inne wykorzystanie systemu Elatos to uruchamianie Dapps, czy też wystawianie inteligentnych umów.

Charakterystyka działania sieci Elastos

-system operacyjny sieci działa z głównym łańcuchem bloków

-DApps i inteligentne kontrakty działają w łańcuchu bloków bocznych

-po raz pierwszy Internet jest bazą, na której działa środowisko wykonawcze Elatos

-DApp musi najpierw przejść przez Elastos, a dopiero potem może komunikować się przez Internet

-DApp musi posiadać zdecentralizowany identyfikator, weryfikowany przez sieć ELA  przy każdym żądaniu dostępu do Internetu

Następuje tu więc całkowite rozdzielenie systemu bloków bocznych od działań sieciowych. Tworzy się dzięki temu bezpieczne i stabilne środowisko wykorzystywane do uruchamiania aplikacji komercyjnych i korporacyjnych. Zasoby danej osoby są tu więc wyjątkowo dobrze chronione przed dostępem i niechcianą modyfikacją.

Zobacz również: Projekty w ramach wyścigu w kierunku komunikacji międzysystemowej typu Cross-Chain

Kluczowe cechy

-innowacyjne podejście do technologii blockchain

-jedyny obecnie projekt kryptograficzny oparty o działanie dual-blockchain

-jeden z niewielu projektów kryptograficznych korzystających z Internetu

-technologia blockchain nie jest tu głównym rdzeniem aplikacji, lecz warstwą podstawową

-innowacyjne rozwiązanie podziału łańcucha bloków na dwa: główny, czyli rozproszony system operacyjny i boczny, używany do lokalnego działania DApps i inteligentnych kontraktów

zespół programistów związanych z tym systemem składa się z doświadczonych i znanych informatyków, z jednym lub większą ilością startupów związanych z technologią kryptograficzną

-programiści związani z Elatos mają wieloletnie doświadczenie badawcze związane z technologią blockchain

-doradcy składają się z pionierów branży (np. Ziheng Zhou, członek Komitetu Akademickiego Instytutu Badawczego Alibaba)

-system posiada istotne wsparcie organizacji takich jak: Foxconn, Uniwersytet Tsinghua w Chinach, chiński rząd centralny

-szybkie i kompleksowe aktualizacje gwarantują stałe działanie, ochronę i nowoczesność systemu

-ogromny potencjał rynkowy

-bezpieczeństwo i stabilność, natywne funkcje bezpieczeństwa wbudowane w ekosystem Elastos od podstaw

 

Inne

Elastos można kupić m.in. na takich giełdach kryptowalut jak Huobi i Kucoin.

Nowy portfel kryptowalutowy ELA można utworzyć z oficjalnej strony internetowej.

Ceny są nadal zmienne i ich stabilizacja może trochę potrwać, ze względu na to, że jest to stosunkowo nowy produkt.

Różnice w stosunku do innych kryptowalut

Podwójny łańcuch bloków

Ela to kryptowaluta, w której jednocześnie działają dwa łańcuchy bloków:
–blockchain – kręgosłup zdecentralizowanego sieciowego ekosystemu operacyjnego Elastos
–side-blockchain – do wykonywania DApps, konstruowania inteligentnych umów i innych zadań związanych z obliczeniami
Dzięki takim rozwiązaniom powstaje bezpieczne środowisko, które chroni zasoby użytkowników.

Internet przyszłości – Elastos

Elastos ma w planach utworzyć „internet przyszłości” oparty na technologii blockchain, co ułatwi wykonywanie inteligentnych kontraktów, DApps i natywnych aplikacji Elastos, jednocześnie zapewniając użytkownikom bezpieczną platformę do wymiany zasobów i generowania wartości w postaci tokenów ELA.

Wsparcie ekspertów i pełny ekosystem

Pełny ekosystem, gdyż Elastos to nie tylko kryptowaluta, ale cały ekosystem, w którym użytkownik może wykonywać wszelkie działania związane z kryptowalutami (handel, wymiana zasobów), a także uruchamiać DApps na lokalnych komputerach, bezpiecznie odłączonych od Internetu, chroniąc tym samym zasoby użytkowników przed obcym dostępem.

Wszystkie transakcje obliczeniowe są delegowane do bocznego łańcucha bloków, oddzielonego od głównego łańcucha bloków, co zapewnia dodatkową ochronę.

2.7/5 - (213 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters