Śledź nas na lub dołącz do naszego

Zdecentralizowane aplikacje oparte o blockchain stopniowo poprawiają sposób, w jaki świat myśli o ekonomii, zarządzaniu. Emirex chce stać się jednym z liderów w tokenizacji aktywów na Bliskim Wschodzie.

Tokenizacja, na najprostszym poziomie, odnosi się do sztuki tworzenia cyfrowych tokenów, które reprezentują jednostki prawdziwego zbywalnego składnika aktywów.

Tokenizacja towarów oparta na blockchainie zasadniczo zapewnia ułamkową własność takich aktywów w celu zwiększenia przejrzystości, promowania większej płynności oraz ułatwienia szybszego i tańszego transferu takich towarów przez zdecentralizowaną sieć.

Co to jest tokenizacja przeczytasz tutaj

Bliski Wschód od zawsze był centralnym punktem światowego handlu, który przecinał szlaki handlowe między wschodem i zachodem. Od Aleppo po Xi’an Bliski Wschód ułatwiał handel towarami, takimi jak porcelana, jedwab, przyprawy, konie, złoto, sól i tekstylia. Archeolodzy szacują, że szlak handlowy liczy 4000 lat.

W dzisiejszych czasach technologia blockchain poprzez tokenizację, którą oferuje, przyspiesza ewolucję handlu towarami na całym świecie. Nic więc dziwnego, że kraje Bliskiego Wschodu, kierowane przez Zjednoczone Emiraty Arabskie, aktywnie badają, jak wykorzystać blockchain, aby wprowadzić handel towarami do gospodarki cyfrowej.

Emirex

Zgodnie ze strategiczną pozycją Bliskiego Wschodu na globalnym rynku handlu towarami, Emirex stworzył platformę tokenizacyjną przede wszystkim do emisji stokenizowanych aktywów, ze szczególnym uwzględnieniem towarów.

Emirex nie jest zwykłym startupem, wcześniej działał jako kantor kryptowalut pod nazwą Bitcoin Middle East Exchange. Firma ma siedzibę w Dubaju i jest oficjalnie zarejestrowana w Estonii, więc ma wszelkie prawa i licencje do prowadzenia działalności w krajach Unii Europejskiej.

Zobacz również: Estonia przoduje w technologiach bazujących na blockchainie


Firma Emirex jest przekonana, że wszystkie dzisiejsze tradycyjne aktywa zostaną stokenizowane i będą przedmiotem obrotu w modelu komunikacji peer-to-peer (P2P, osoba do osoby). Emirex tokenizuje z powodzeniem obligacje korporacyjne oraz akcje.

Platforma jest na dobrej drodze, aby stać się cyfrową giełdą towarów, która będzie służyć jako alternatywna platforma inwestycyjna, za pośrednictwem której ludzie będą mogli handlować aktywami w sektorze towarów o wartości 20 miliardów dolarów rocznie.

emirex

Oprócz handlu rzeczywistymi towarami fizycznymi, takimi jak metale szlachetne i ropa naftowa, ułatwią także tokenizację i obrót instrumentami kapitałowymi i dłużnymi spółek towarowych.

Emirex przeprowadził już projekty pilotażowe dotyczące tokenizowanych obligacji korporacyjnych dla projektu wydobywczego w Afryce Zachodniej.

Firma współpracowała również z publicznie notowanymi firmami produkującymi metale szlachetne i przemysłowe przy opracowywaniu koncepcji tokenizacji ich aktywów fizycznych.

Perspektywy giełdy wyglądają optymistycznie, posiada sporą społeczność oraz stałych klientów.

Emirex IEO

Aktualnie trwa Initial Exchange Offering.

Zespół planuje zebrać conajmniej 5 mln USD na dalszy rozwój.

Dla uczestników jest specjalny atrakcyjny konkurs na 200 000 dolarów. Konkurs trwa tylko do 24 grudnia.

emirex refferal

Więcej szczegółów pod tym linkiem.

Warto moim zdaniem przyglądać się temu projektowi. Token Emirex (EMRX) aktualnie znajduję się na 265 miejscu w rankingu kryptowalut z market capem niewiele ponad 11 milionów dolarów. Cena za jeden token to 0,45 dolara. Token został listowany dopiero we wrześniu tego roku, cena do tego momentu wzrosła aż o 1000 %…

2.4/5 - (12 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters