Śledź nas na lub dołącz do naszego

Wiele wskazuje na to, że Liechtenstein stanie się kolejnym państwem, którego rząd przystanie na regulację obrotu cyfrowym pieniądzem. Nowy Rok oznacza bowiem dla tego kraju wejście w życie nowych przepisów (nazwaną Liechtenstein Blockchain Act) związanych z technologią blockchain.

W oparciu o nie firmy będą mogły tokenizować swoje prawa oraz aktywa, a co za tym idzie gospodarka kraju w coraz większym stopniu zwracać się będzie w stronę tokenizacji.

Ustawa Liechtenstein Blockchain Act

Już w styczniu w Liechtensteinie wejdzie w życie Ustawa o świadczeniu usług dotyczących tokenów i TT (Liechtenstein Blockchain Act) regulująca tokenizację różnego rodzaju aktywów i praw zgodnie z Token Container Model.

Rząd tego państwa doskonale zdaje sobie zatem sprawę, że rewolucja cyfrowa stała się czymś nieuniknionym.

Najogólniej rzecz biorąc, można uznać, że Liechtenstein Blockchain Act pozwoli na przeniesienie prawa i aktywów w formie papierowej do cyfrowej rzeczywistości, dzięki czemu staną się one łatwiej zbywalne. Większość zasad odnoszących się do prawa i aktywów pozostanie praktycznie niezmieniona – tylko niektóre z nich zmodyfikowano adekwatnie do specyfiki cyfrowego procesu tokenizacji.

Zobacz również: Tokenizacja – co to jest?

Jakie zmiany przyniesie Liechtenstein Blockchain Act?

Jednym z kluczowych elementów ustawy o blockchain wprowadzanej przez Liechtenstein, jest Token Container Model, w którym token traktowany jest jako zasobnik, pozwalający na nabywanie różnego rodzaju praw.

Może on również reprezentować dobra materialne i pieniężne, jak i pozostać pustym.

Takie rozwiązanie pozwala w klarowny sposób rozróżniać prawo oraz technologię, a także lepiej zrozumieć proces tokenizacji. Liechtenstein Blockchain Act stanowi także, że niektórzy nowi usługodawcy rozpoczynający swoją przygodę z technologią blockchain, zobowiązani są do uregulowania tej działalności.

Jednocześnie poprzez powołanie tzw. fizycznego weryfikatora, ustawa przyczynia się do integracji świata fizycznego ze światem cyfrowym.

Jego zadaniem jest bowiem zidentyfikowanie posiadacza tokenów, na którym ciąży obowiązek umownego egzekwowania reprezentowanych praw i obowiązków. Weryfikator, o którym mowa odpowiada również za prawidłowy przebieg procesów biznesowych oraz synchronizację świata fizycznego i świata cyfrowego.

Licencje dla firm na działalność związaną z tokenizacją będą co prawda odpłatne, jednak opłaty te nie będą zbyt wygórowane.

Ponadto fakt, że Liechtenstein Blockchain Act w jasny sposób definiuje całą procedurę rejestracji, a także coraz większa powszechność inteligentnych umów w tym kraju spowoduje, że koszty tokenizacji będą stawać się coraz niższe.

 

5/5 - (1 vote)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters