Śledź nas na lub dołącz do naszego

Wiele wskazuje na to, że ciesząca się coraz większą popularnością tokenizacja wchodzi w kolejny etap swojego rozwoju, stanowiąc jeden z elementów cyfrowej rewolucji, obejmującej swoim zasięgiem coraz to nowe obszary. Vertalo, firma dostarczająca usługi oparte na blockchainie, podjęła współpracę z Prime Trust związaną właśnie z tokenizacją zasobów, a także zarządzaniem tabelami kapitałowymi.

Vertalo – wsparcie dla start-upów

Vertalo tworzy tabelę limitów, której baza danych opiera się na blockchainie.

Dzięki platformie młode firmy rozpoczynające dopiero swoją działalność, mogą bezproblemowo zarządzać tabelami limitów, za pośrednictwem których ukazana jest analiza oraz podział kapitału własności.

Co więcej, zapewniają one również możliwość tokenizacji udziałów w późniejszym terminie.

Realizacja tego procesu jest wyjątkowo prosta – wymaga jedynie wciśnięcia kilku przycisków, aby tabela limitów stała się tokenem.

Zobacz również: Atlant (ATL) – tokenizacja nieruchomości – opis i recenzja projektu

Nowe podejście do tokenizacji

Security Token Offering (STO) wywołało ogromne poruszenie w branży, jednak emocje te szybko zaczęły opadać, a nie wszystkie platformy, które poszły w tym kierunku odniosły sukces.

Firma Vertalo zaproponowała nowe podejście do procesu tokenizacji, nie koncentrujące się w tak dużym stopniu na STO, tak jak robi to wiele platform specjalizujących się w cyfrowych zasobach.

Zobacz również: Tokenizacja – co to jest?

Cyfryzacja przyszłością papierów wartościowych

Jak przekonują przedstawiciele zarządu Vertalo, przekształcenie tradycyjnych zasobów w cyfrowe jest kluczowe dla branży finansowej.

Platforma obrała sobie za cel ułatwienie mniejszym firmom przejście na technologię cyfrową, umożliwiając realizację tego procesu bez konieczności posiadania portfela cyfrowego.

Większość ważniejszych graczy wymaga od inwestorów jego założenia, aby dopuścić ich do sprzedaży, co stanowi poważną barierę dla cyfryzacji.

Zobacz również: Giełda DX.Exchange rusza z ofertą stokenizowanych akcji NASDAQ

Współpraca z Prime Trust

Aby uczynić proces cyfryzacji jeszcze bardziej efektywny, Vertalo nawiązała współpracę z firmą Prime Trust, która pełni funkcję czegoś w rodzaju bazy danych, gromadząc informację na temat inwestorów strat-upów rozpoczynających swoją działalność.

Jak przekonują przedstawiciele Vertalo, procesowi tokenizacji powinny podlegać firmy funkcjonujące co najmniej kilka lat, które dzięki cyfryzacji zyskają większą płynność.

Właśnie tę płynność platforma na pomóc osiągnąć. Co ważne, Vertalo nie koncentruje wyłącznie na tokenizaji samej w sobie, a ogólnie – na technologii blockchain, która dopiero stanowi podstawę pod cyfryzację.

Zdaniem dyrektora generalnego Vertalo pierwszym krokiem w procesie tokenizacji, jest przeniesienie zasobów do tabeli limitów umożlwiającej zarządzanie cyfrowymi zasobami,  a firma ma zapewnić jego realizację.

Darmowe Szkolenie: Kryptowaluty – jak zacząć i przetrwać? Kurs dla każdego. Podobne kursy oferowane są nawet za kilka tysięcy złotych!

 

5/5 - (1 vote)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters