Śledź nas na lub dołącz do naszego

Kupując Security Tokens stajesz się udziałowcem danego start-upu. Zgodnie z zapisami w umowie, należy Ci się udział w zyskach firmy, gdyż posiadając jej tokeny, jesteś jej udziałowcem. Możesz mieć również prawo głosu w sprawach rozwoju projektu, jako jego współwłaściciel. Jaka będzie przyszłość Security Tokens?

Porażka ofert ICO

Po oczywistym blamażu ofert ICO w 2018 roku , pesymistycznym raporcie koncernu doradczo-audytorskiego Ernst&Young, który mówi np o tym, że 86% ICO jest obecnie w cenie niższej niż przy cenie startowej, a 71% projektów ICO wciąż nie ma swoich działających produktów.

Jest tylko kwestią czasu, że aby chronić tysiące rozczarowanych, oszukanych inwestorów i zapobiegać defraudacjom – zostaną wprowadzone regulacje.

Coraz częściej też pojawiają się głosy, że rok 2019 będzie rokiem tzw. STO czyli Security Token Offering.

Postanowiłem więc, zebrać w całość informacje napływające z branży, aby pokazać jaki trend będzie obowiązywał w przyszłości.

Zobacz szczegółowy opis STO – Security tokens

Security Tokens

Coinbase

Od paru miesięcy o licencję na handel tego typu tokenami stara się Coinbase.

Bithumb

To samo zamierza zrobić koreański hegemon – giełda Bithumb, która chce otworzyć giełdę w USA przeznaczoną konkretnie pod tego typu aktywa.

Binance

Podobne plany ujawnił oczywiście Binance w porozumieniu z rządem maltańskim.

tZERO

W 2019 roku zostanie uruchomiona platforma do handlu „Security Tokens” – tZERO , która została założona przez właściciela OverStock z dream-teamem advisorów na pokładzie.

LXDX

Swój projekt tworzy były inżynier SpaceX – Joshua Greenwald, który zapowiedział otwarcie na Malcie giełdy LXDX (bardzo ciekawy projekt mający na celu integrację wszystkich wiodących giełd i tokenów na jednej platformie w celu uzyskania najlepszych cen podczas tradingu!) gdzie również będzie można otrzymywać dywidendę, gdyż projekt będzie wdrożony na bazie STO.

ADX

Na to co nadchodzi przygotowuje się także np. ADX – giełda w Abu Dhabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie), która ogłosiła, że tworzy infrastrukturę  pod handel “Security Tokens”.

Security Tokens

Wnioski

Jak widać zainteresowanie “Security Tokens” staje się coraz większe – w zasadzie codziennie pojawiają się nowe informacje na ten temat.

Można by powiedzieć, że wchodzą w to prawdziwe „grube ryby” branży kryptowalut.

Powstaje cała infrastruktura pod “Security Tokens”, startują nowe projekty oparte o STO, popularyzowane są wizje tokenizacji szeroko rozumianego kapitału.

Wszystko wskazuje na to, że będzie to jedna z prawdopodobnych dróg, jakie obierze rynek kryptowalutowy w przyszłości.

4.9/5 - (31 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters