Śledź nas na lub dołącz do naszego

Brawurowy atak hakerów z pozytywnym skutkiem, udało im się zainfekować około 700.000 stron, wszytko tylko po to, aby zainfekować jeden serwis Gate.io i wykraść nieznaną ilość Bitcoinów.

Główny plan hakerów opierał się na zainfekowaniu dużego serwisu StatCounter, który jest jednym z najpopularniejszych serwisów analizujących ruch internetowy, podobnie jak Google Analytics.

Hakerom udało się zmodyfikować kod w serwisie StatCounter, webmaster który korzysta z tego serwisu w celu dodania statystyk do swojej strony internetowej musi dodać odpowiedni skrypt, który generuje automatycznie strona StatCounter, hakerom udało się właśnie zmodyfikować ten kawałek kodu i dalej poszło już z górki. 688 tysięcy stron zaczęło ładować zainfekowany kod.

Atak polegał na tym, iż podczas korzystania z serwisu Gate.io adres wypłaty Bitcoina zostawał automatycznie zmieniany na adres kontrolowany przez Hakerów!

Nie wiadomo jak długo trwa ten proceder, oraz ile osób jest poszkodowanych. Cała sprawa ujrzała światło dziennie dzięki Czeskiej Firmie ESET, która zajmuje się cyberbezpieczeństwem. Sprawa jest rozwojowa, na razie trudno ocenić szkody ze względu na to, iż fałszywe adresy, które pojawiały się przy wypłatach, zmieniały się za każdym razem i środki są rozproszone na duża liczbę adresów.

 

4.5/5 - (17 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters