Śledź nas na lub dołącz do naszego

Bitbond jako pierwsza firma bazująca na technologii blockchain, uzyskała akceptację BaFin – niemieckiego regulatora rynku. Jest to kolejny ważny krok w stronę regulacji rynku cyfrowych aktywów.

STO alternatywą dla tradycyjnych rynków finansowych

Nieprawidłowe zarządzanie pieniędzmi przez instytucje finansowe może nieść za sobą poważne konsekwencje, a jednej z nich cały świat dotkliwe doświadczył w 2008 roku, w którym wybuchł światowy kryzys finansowy.

Tak zrodziła się potrzeba stworzenia bezpieczniejszej alternatywy dla obrotu funduszami. Alternatywą tą stały się zdecentralizowane produkty finansowe oparte na technologii blockchain, obejmujące m.in. kryptowaluty oraz Security Token Offering (STO)

Te ostanie cieszą się ostatnio coraz większą popularnością, a ich zastosowanie można najogólniej sprowadzić do oferowania przez firmy aktywów cyfrowych, w zamian za co otrzymują od inwestorów konieczny dla ich funkcjonowania kapitał.

STO okazało się nie tylko wydajniejszym, ale i bardziej oszczędnym narzędziem pozyskiwania funduszy. Dla takich niestandardowych rozwiązań potrzebne są jednak odpowiednie regulacje, co do których trudno jest jednak wypracować pełną zgodność, Coraz więcej podmiotów decydujących się na zastosowanie technologii blockchain, ubiega się o uzyskanie zgody organów regulacyjnych.

Regulacje security tokens. Czyli w jaki sposób niemieckie firmy mogą zdobyć zgodę regulacyjną?

Regulacje security tokens są dość złożonym obszarem, a zdobycie akceptacji organu regulacyjnego nie należy do najłatwiejszych. Przede wszystkim firma, która chce taką zgodność pozyskać, musi uzasadnić, dlaczego akurat STO jest dla niej najkorzystniejszą metodą pozyskiwania funduszy. Następnie powinna podjąć konstruktywny dialog z regulatorem finansowym Niemieckie instytucje regulacyjne postrzegają kryptowaluty oraz pozostałe produkty oparte na blockchainie jako jednostki rozliczeniowe, zatem należy traktować je jak każde inne instrumenty finansowe. Usługi cyfrowe muszą zatem pozyskać akceptację BaFin, czyli niemieckiego regulatora rynku usług finansowych. Po otrzymaniu wniosku o akceptację, instytucja ma 20 dni, aby wydać decyzję.

Bitbond zdobywa akceptację niemieckich organów nadzorujących rynek finansowy

W ubiegłym roku firma Bitbond podjęła pertraktacje z BaFin, aby przedłożyć swoje argumenty dla wprowadzenia własnego STO.

Podczas rozmów wiele miejsca poświęcono na omówienie zasad działania transakcji opartych na technologii blockchain, a także potencjalnych korzyści oraz zagrożeń. Bitbond szczegółowo opisał również mechanizm swojego STO.

Jak podkreślają bowiem przedstawiciele firmy, uświadamianie organów nadzorczych może mieć duże znaczenie dla podejmowanych przez nie decyzji, wpływając tym samym na regulacje security tokens.

Bitbond uzyskał akceptację, stając się w ten sposób pierwszym regulowanym operatorem STO, ale cały proces trwał kilka miesięcy.

Firma przedstawiła bowiem zupełnie nową koncepcję, wobec której brak było jakichkolwiek punktów porównawczych, przecierając tym samym szlak regulacyjny dla kolejnych ofert cyfrowych.

5/5 - (10 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters