Śledź nas na lub dołącz do naszego

Kanadyjski organ regulacyjny – Ontario Securities Commission (OSC) przyznał licencję tymczasowej platformie TokenGX. Jest to ważny krok w stronę pełnej regulacji handlu tokenami, odzwierciedlającymi rzeczywiste aktywa.

TokenGX uruchamia pilotażową platformę „FreedomX”

Ontario Securities Commission, kanadyjski podmiot regulacyjny, wydał pozwolenie na uruchomienie platformy STO, której operatorem będzie TokenGX.

Będzie to pilotażowy, tymczasowy program pilotażowy o nazwie „FreedomX”, służący wymianie security tokens.

Zgodnie z planem ma on być realizowany do 17 kwietnia 2021 roku, a użytkownikami platformy mogą być wyłącznie osoby mieszkające w Ontario.

Jeżeli projekt zda egzamin, jego zasięg najprawdopodobniej zostanie rozszerzony.

Aby zapewnić wysoki stopień bezpieczeństwa, firma Token GX zadbała o zgodność swojej platformy z protokołami KYC i AML.

Akceptacja przez OSC projektu „Freedom X” ma duże znaczenie dla usprawnienia handlu security tokens.

Przełom w kwestii regulacji STO na kanadyjskim rynku

Platforma „Freedom X” będzie bazować na blockchainie Ethereum, a w przeciwieństwie do większości rynków wtórnych, będzie otwarta także na detalicznych inwestorów instytucjonalnych, przy czym wyznaczono w ich przypadku górną granicę inwestycyjną wynoszącą 2500 USD.

Jest to o wiele niższy koszt w porównaniu z tradycyjnymi platformami, a co ważne platforma zapewnia większą płynność transakcji.

Informacja o przedsięwzięciu TokenGX została przyjęta z dużym entuzjazmem,  zaś stanowisko OSC można uznać za swego rodzaju przełom, zwiastujący zmianę nastawienia kanadyjskich organów regulacyjnych wobec STO,  które do tego obszaru podchodziły do tej pory dość sceptycznie.

 

5/5 - (1 vote)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters