Śledź nas na lub dołącz do naszego

W połowie grudnia platforma Tokeny.com ogłosiła wdrożenie zabezpieczenia T-REX, mającego na celu wyeliminowanie niezgodnych z prawem działań związanych z obrotem cyfrowymi aktywami. T-REX stanowi zestaw narzędzi bazujących na technologii blockchain, umożliwiający bezproblemowe i w pełni bezpieczne obracanie cyfrowymi papierami wartościowymi.

Security Token Offering (STOs), stanowiąca rodzaj dodatkowej, finansowej oferty zabezpieczającej, cieszy się ostatnimi miesiącami zwiększonym zainteresowaniem, choć wciąż jeszcze rozwiązanie to nie jest przez wszystkich dobrze rozumiane.

STO to nic innego jak papiery wartościowe, które w porównaniu z tradycyjnymi metodami finansowymi, oferują znacznie więcej korzyści. Ich funkcjonowanie opiera się na technologii wykorzystującej łańcuchy bloków, umożliwiając m.in. zwiększoną automatyzację procesową, reedukację kosztów operacyjnych oraz bardziej płynny i szybszy transfer aktywów.

System T-REX (Token for Regulated EXchanges) działa w oparciu o standardy, wśród których kluczowe znaczenie mają: procesy identyfikacyjne, odpowiednie certyfikaty oraz zarządzanie transferem. Elementy te zapewniają właściwą kontrolę nad prowadzonymi transakcjami, przede wszystkim pod kątem ich zgodności z literą prawa, a jednocześnie mają one ogromne znaczenie w przypadku wszelkich technologii wykorzystujących łańcuch bloków.

Nie da się ukryć, że rynek cyfrowych aktywów jest obciążony wysokim stopniem ryzyka nieuczciwych działań, czemu technologia T-REX ma z powodzeniem zapobiegać. Jednocześnie platforma Tokeny zapewnia, że pozostaje wierna głównej idei przyświecającej opracowaniu technologii, zakładającej zdecentralizowaną i rozproszoną bazę danych. Wdrożenie standardu T-REX ma przyczynić się do rozwoju cyfrowego systemu aktywów oraz tworzenia się społeczności dbającej o ciągły rozwój narzędzi opartych na blockchainie.

5/5 - (1 vote)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters