Śledź nas na lub dołącz do naszego

TheArtToken (TAT) jest formą cyfrowego zabezpieczenia oferowanego przez platformę FineArtDigital. Każdy tego rodzaju token stanowi określony procent udziału w danym dziele sztuki.

Co to jest TheArtToken (TAT)?

Inwestorzy celujący w sztukę, poprzez współwłasność w jej najwyższej klasy wytworach, mogą spodziewać się stabilnego i bezpiecznego wzrostu swoich funduszy. Aby zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa finansowania promocji dzieł sztuki i czerpania z tego korzyści, TAT posiadają własne security tokens, zarządzane przez platformę Swarm.

Największym problemem inwestycji w dzieła sztuki jest brak płynności tego obszaru, w związku z czym tokenizacja dzieł sztuki budzi wiele wątpliwości. Tymczasem sztuka stanowi jedną z najcenniejszych klas aktywów, jednak jej potencjał inwestycyjny wciąż pozostaje ukryty. Inwestorów zniechęca dodatkowo fakt, że sam rynek kryptowalut cechuje wysoki stopień zmienności – inwestycje w każdej chwili mogą przynieść zarówno pokaźny zysk, jak i stratę.

Tokenizacja dzieł sztuki

FineArtDigital postanowił wyjść naprzeciw powyższym problemom, czyniąc sztukę za sprawą cyfrowych papierów wartościowych wysoce opłacalną inwestycją. Firma wprowadziła do obrotu akcje współwłasności dzieł sztuki – TheArtToken TAT, z kolekcji o wartości 4,1 mln USD. Rozwiązanie to gwarantuje inwestorom stabilne aktywa i bezpieczne rozwiązanie cyfrowe jednocześnie. Na kapitał reprezentowany przez TAT będzie składała się zarówno sztuka powojenna, jak i współczesna, w przypadku których od ponad 50 lat obserwuje się średni wzrost na poziomie ok. 10 proc. rocznie.

Zgodnie z założeniem, zyski ze sprzedaży TheArtToken TAT zostaną zainwestowane w zakup kolejnych dzieł sztuki, wskutek czego wartość akcji będzie rosła. Cały proces inwestycyjny składa się natomiast z kilku etapów. Pierwszym z nich jest weryfikacja inwestorów, ubiegających się o zakup TAT. Następnie fundusze inwestowane są w TAT stosunku 1:1; dzieło zostaje natomiast ubezpieczone i odpowiednio zabezpieczone, stając się w ten sposób wartością inwestycyjną.

Posiadacze TheArtToken TAT rozpoczynają tym samym czerpanie profitów z naturalnego uznania dla sztuki. Tokeny można wymienić w dowolnej chwili, za pośrednictwem giełd kryptowalut.

TheArtTokens zebrały już blisko 10 mln USD kapitału inwestycyjnego, przy zakładanej minimalnej kwocie 16 mln USD, co wróży duży sukces z obszarze STO. Ponadto twórcy TAT liczą, że ich tokeny już na początku 2019 roku będą notowane na giełdach kryptowalut.

3/5 - (2 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters