Śledź nas na lub dołącz do naszego

Znane na całym świecie japońskie przedsiębiorstwo Sony, ujawniło niedawno swoje plany inwestycyjne, których przedmiotem jest platforma stokenizowanych papierów wartościowych (security tokens) Securitize. Tym samym elektroniczny gigant dołączył do grona firm, które zwróciły się w stronę technologii blockchain.

Sony szansą rozwojową dla Securitize

Ruch na jaki zdecydowało się Sony niewątpliwie dowodzi postępującego rozwoju japońskiego rynku security tokens.

Ma on również ogromne znaczenie dla samej platformy Securitize.

Zdaniem jej dyrektora generalnego i współzałożyciela, Carlosa Domingo, decyzja inwestycyjna japońskiego giganta dowodzi, że Securitize ma duże znaczenie dla kształtowania cyfrowych rynków kapitałowych.

Ponadto zainteresowanie ze strony marki o tak silnej pozycji rynkowej, z pewnością korzystnie wpłynie zarówno na reputację platformy, jak i na jej dalsze osiągi.

Sony Financial Ventures

Inwestycję w Securitize, Sony przeprowadziło za pośrednictwem jednej ze spółek zależnych – Sony Financial Ventures (SFV), należącej do Sony Financial Group.

Jest to jedna z największych firm świadczących usługi finansowe, a przynależą do niej również m. in. Sony Life Insurance, Sony Assurance, Sony Bank, Sony Payment Services oraz Sony Lifecare.

Sony Financial Group najwięcej inwestycji realizuje obecnie w Azji, Ameryce Północnej oraz Europie, przy czym inwestycje te obejmują wiele innowacyjnych technologii, takich jak chociażby sztuczna inteligencja czy robotyka.

Zobacz również:  Sztuczna inteligencja i blockchain – co wyniknie z połączenia dwóch potężnych technologii?

Dyrektor SFV, Junji Nakamura, w wypowiedziach medialnych wielokrotnie podkreślał jak wiele możliwości niesie ze sobą technologia blockchain, szczególną uwagę poświęcając przy tym tworzeniu nowych klas aktywów oraz zwiększaniu płynności rynku. Nie krył przy tym swojego entuzjazmu z powodu podjętego działania.

Inwestycja w Securitize

Decyzja Sony o zainwestowaniu w Securitize determinowana była przede wszystkim pomyślnym przebiegiem rundy finansowania firmy, do której przystąpiły uznane firmy o globalnym zasięgu.

Platformie udało się pozyskać fundusze opiewające na kwotę 15 mln dolarów.

Inwestorami byli Nomura Holdings, MUFG Innovation Partners, Santander InnoVentures oraz Blockchain Capital.

Znaczenie Securitize na rynku

O platformie Securitize zrobiło się głośno w styczniu tego roku, gdy udało się jej sfinalizować umowę z AltoIRA, co poszerzyło możliwości amerykańskich inwestorów.

Kolejnym wydarzeniem, które ponownie skupiło uwagę na firmie, było zainteresowanie się nią przez Sony.  Jest to dowód na to, że platforma staje się coraz ważniejszym graczem rynkowym – japoński gigant nie zwróciłby się bowiem w stronę podmiotu o wątpliwej reputacji.

 

5/5 - (1 vote)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters