Śledź nas na lub dołącz do naszego

Stacjonujący w Luksemburgu Exordium, wydał niedawno wieloosobową grę science fiction o nazwie Infinite Fleet. Niedługo po tym ogłosił wprowadzenie własnego Security Token Offering (STO) na rynek europejski. Jednym z największych inwestorów jest Tether.

Token EXOeu

Nowe STO wprowadzone przez Exordium działa na platformie STOKR, a każdy jeden token EXOeu wart jest 0.50 USD. Token stworzony został przez firmę Blockstream.

Infinite Fleet udało się wcześniej odnieść spory sukces, bowiem gra zebrała w prywatnej rundzie inwestycyjnej aż 3,1 mln dolarów. Inwestorami, poza Tether, byli również Charlie Lee oraz Max Kezizer z Litecoina. Runda prowadzona jest obecnie przez firmę Tether International Limited, która sama zainwestowała w EXOeu 1 mln dolarów.

Czym dokładnie jest Infinite Fleet?

Infinite Fleet jest strategiczną grą online, w którą może grać wielu graczy jednocześnie. Jest ona ukierunkowana na budowanie floty statków kosmicznych oraz obronę przed atakami kosmitów. Gra stanowi jeden z elementów tzw. strategii czasu, a inspirowana jest m.in. przez Homoworld oraz EVE Online. Nowością w jej przypadku jest zaś to, że dopuszcza się w niej płatności kryptowalutami.

Infinite Fleet – nowa perspektywa wykorzystania krypografii w grach

Przedstawiciele Tether upatrują ogromnego potencjału w wykorzystaniu zasobów kryptograficznych w grach online, w których może uczestniczyć wielu graczy jednocześnie. W tym przypadku siły łączą bowiem ze sobą dwa prężnie rozwijające się sektory cyfrowe, przy czym każdemu z nich kooperacja ta może przynieść duże korzyści. Gra Infinite Fleet odkrywa zatem zupełnie nowe oblicza i funkcje gier online.

Natomiast reprezentanci platformy STOKR przekonują, że tokeny takie jak EXOeu, znacząco wpływają na sposób pozyskiwania funduszy przez firmy. W tym przypadku bowiem, inwestorzy STO nabywają faktyczne prawa finansowe w firmie, w którą inwestują. Działania STOKR ukierunkowane są zaś na wpieranie firm w docieraniu do bazy użytkowników oraz w pozyskiwaniu przez nie funduszy. Liderzy platformy podkreślają również, że Blockstream bardzo dobrze sprawdza się w przypadku emisji STO.

5/5 - (5 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters