Śledź nas na lub dołącz do naszego

Atomyze to jedna z najbardziej wyczekiwanych w ostatnim czasie platform tokenizacji. Jej twórcy dowiedli, że tokenizacja aktywów nie musi sprowadzać się wyłącznie do papierów wartościowych – może ona bowiem obejmować praktyczne wszystko, co posiada jakąkolwiek wartość. Rozwiązanie wesprze formy współpracy firm przemysłowych z ich najważniejszymi kontrahentami.

Partnerzy

Stworzone przez firmę TokenTrust narzędzie o nazwie Atomyze bazuje na technologii rozproszonej księgi rachunkowej, reprezentującej zasoby w formie cyfrowej. Platforma znajduje się obecnie w fazie testowej, co oznacza, że korzysta z niej póki co ograniczona liczba firm. Po rozpoczęciu regularnej, zgodnej z przepisami działalności grupa inwestorów zostanie rozszerzona.

Obecnie do grona klientów platformy należą: Nornickel, IBM, Umicore, Trafigura, Glonal Palladium Fund, Traxys.

Nowe spojrzenie na tokenizację

Tokenizacja bardzo często kojarzona jest przede wszystkim z papierami wartościowymi, podczas gdy w rzeczywistości zarówno technologię blockchain, jak technologię rozproszonego rejestru można zastosować w odniesieniu praktycznie do wszystkiego co posiada wartość, również  do towarów znajdujących się w powszechnym obrocie.

Tą właśnie drogą podążą Atomyze, dostarczając klientom różnych nowoczesnych rozwiązań opartych na blockchain oraz DLT. Umożliwiają one m.in. podgląd transakcji, szybszy czas jej realizacji oraz współpracę firm i inwestorów.

Atomyze celuje obecnie w trzy grupy towarów, znajdujących się jeszcze w fazie testowania, a są nimi: pallad, kobalt oraz miedź. Zostaną one stokenizowane, a inwestorzy będą mogli obracać tokenami zabezpieczonymi tymi właśnie aktywami.

Zobacz również: Liderzy sektora Security Token dzielą się swoimi przewidywaniami na rok 2020

TokenTrust nie spoczywa na laurach

Platforma Atomyze zmotywowała TokenTrust do dalszych działań, bowiem firma nie ma zamiaru ograniczać się wyłącznie do handlu towarami. Ubiega się bowiem o uzyskanie pełnej zgodności regulacyjnej w obszarze obrotu tokenizowanymi papierami wartościowymi, która uczyniłaby ją licencjonowanym na terenie Szwajcarii podmiotem, oferującym usługi związane z obrotem papierów wartościowych.

5/5 - (2 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters