Śledź nas na lub dołącz do naszego

We wrześniu 2016 roku powstała platforma inwestycyjna Neufund, która jest platformą fundrisingową opartą na społeczności inwestorów. W zamian za dokonywanie inwestycji w ETO (Equity Token Offering) otrzymują oni tokeny Neumark reprezentujące udział w ekosystemie platformy.

Co to jest Neufund?

Założeniem jest łączenie inwestorów z firmami i projektami szukającymi finansowania. Oferta skierowana jest do wszystkich typów spółek reprezentujących różne branże.

Założycielami Neufund jest dwoje Polaków: Zoe Adamovicz (CEO) i Marcin Rudolf (CTO),  entuzjaści nowych technologii. Wypowiedzi Zoe Adamovicz jednoznacznie wskazują, że fundraising ma stać się prostszy dla firm, a inwestorzy będą mieć znacznie większą płynność na aktywach inwestycyjnych.

Neufund ogłosił niedawno rozpoczęcie współpracy z Maltańską Giełdą Papierów Wartościowych. BitBay, założony przez Sylwestra Suszka również rozwija swoją działalność na Malcie, gdyż jest to obecnie najważniejszy ośrodek dla firm związanych z technologią blockchainową i rynkiem kryptowalut. Już dziś przez ten kraj przechodzi większość transakcji wykonywanych na rynku kryptowalut.

Powstaje tu pierwsza na świecie giełda papierów wartościowych oparta o system blockchain. Pozwala on na dokładną i szybką weryfikację wszelkich informacji dotyczących nie tylko partnerów biznesowych, ale także dokumentacji. Dzięki temu gwarantowane jest bezpieczeństwo i niezmienność rejestrowanych transakcji.

Neufund wraz z BitBayem oferują inwestorom tzw. ETO (Equity Token Offering), czyli tokeny, które podobnie, jak akcje w spółkach będą dawać posiadaczowi realny udział we własności przedsiębiorstwa. Ponadto inwestorzy będą mogli kupić je również za waluty fiat (Euro, Dolary).

Neufund ma do zaoferowania jeden z pierwszych polskich tokenów zabezpieczających opartych na kapitale własnym.

To właśnie dzięki partnerstwu z giełdą BitBay tokeny inwestycyjne NEU pojawią się w ciągłym obrocie i oczywiście w sposób zgodny z przepisami prawa.

Kryptowaluta Neumark

Neumark (NEU) – nie jest to kryptowaluta mająca jakikolwiek związek z dawną niemiecką walutą, a jej nazwa stanowi połączenie słowa „Neufund”, które jest nazwą platformy inwestycyjnej oraz angielskiego słowa „mark” znaczącego udział, czyli token.

Kryptowaluta ta nie jest przeznaczona do dokonywania płatności, lecz do możliwości uczestniczenia w zyskach z inwestycji.

NEU jest tokenem typu open – source. Inwestycji dokonuje się na platformie Neufund i wraz ze wzrostem ilości tych inwestycji wzrasta również ilość tokenów Neumark.

 

4.3/5 - (6 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters