Śledź nas na lub dołącz do naszego

2018 rok był owocnym rokiem dla działań kryptoświata. Wiele projektów zostało uruchomionych, wiele wznowionych, jak i również wiele zostało rozwiniętych i wdrożonych. Kilkoro potentatów w kwestii kryptowalut nawiązało także współpracę z innymi firmami w celu szybszego i mocniejszego rozwoju.

Partnerstwa w niemalże każdej gałęzi gospodarki są bardzo istotnym elementem rozwoju. Nie inaczej jest w przypadku m.in.: blockchain. Dzieje się tak z prostego powodu- rozwiązanie, które nie ma zastosowania w praktyce, jest bezużyteczne. Projekty oparte o blockchain mają na celu usprawnienie i ułatwienie życia przedsiębiorcom. Dlatego też powstaje coraz więcej umów partnerskich, w których po jednej stronie znajduje się potentat świata kryptowalut, a po drugiej przedsiębiorstwo poszukujące nieszablonowych rozwiązań.

Poniżej prezentujemy kilka, naszym zdaniem, najlepszych partnerstw krypto walutowych bieżącego roku.

Blockchain.com & Ledger

Znalezione obrazy dla zapytania blockchain lockbox

Jeden z pierwszych dostawców portfeli internetowych- Blockchain.com, doszedł do porozumienia z firmą Ledger po to, by stworzyć nowy portfel sprzętowy- Lockbox.

Urządzenie to jest rzecz jasna kompatybilne z portfelem Blockchain.com. Założenia są takie, że użytkownicy Lockbox, oprócz trzymania swojego kapitału w zimnym portfelu będą również mogli korzystać z części swoich funduszy w portfelu on-line.

Lockbox jest zgodny z takimi SO jak Windows 7 (lub nowszy), MacOS 10.9 (lub nowszy), Linux czy Chrome OS. Nie jest za to zgodny z innymi produktami Ledger. Spowodowane jest to tym, że działa na niestandardowym oprogramowaniu Blockchain.com. Urządzenie warte jest około 99 $, a dystrybuowane ma być od połowy listopada.

Binance & Tron

Binance, jako prawdopodobnie największa giełda kryptograficzna na świecie, 4 października tego roku ogłosiła powstanie Fundacji Charytatywnej Binance Blockchain. Powstała ona w celu zbadania wykorzystania technologii blockchain dla dobra społecznego.

Tron postanowił wstąpić do tego projektu z darowizną i zobowiązaniem, by wspomóc sektor non-profit w Binance.

Coinbase & Circle

Znalezione obrazy dla zapytania coinbase circle

Coinbase, renomowany portfel oraz kantor kryptowalut, doszedł do porozumienia z Circle, technologiczną spółką wspieraną przez Goldman Sachs. Efektem ich współpracy jest nowy stablecoin na platformie Coinbase, zwany USDC.

Partnerstwo to utworzyło konsorcjum Centrum, które w przyszłości ma wypuścić na rynek więcej stabilnych walut, łącząc wszystkich z usługami finansowymi. W planach są stablecoiny dla m.in.: funtów brytyjskich, jenów japońskich czy euro.

Wanchain & MakerDAO

Znalezione obrazy dla zapytania wanchain makerdao

MakerDAO to producent stablecoina znanego jako Dai (1:1 w stosunku z USD). Dai nie posiada ekwiwalentu dolara. MakarDAO używa systemu ‘zabezpieczonego długu’ przechowywanego w Ethereum, aby utrzymać wartość Dai w stosunku do $.

Wanchain z kolei to projekt typu blockchain, koncentrujący swe działania na interakcji i komunikacji bloków kodu.

11 października tego roku Wanchain ogłosiło Dai pierwszym w historii tokenem ERC-20. Dzięki wielofunkcyjności stablecoina, Dai można wymieniać na Bitcoin w sposób zdecentralizowany. Takie rozwiązanie daje wiele możliwości. Stanowi to podstawę do dodania Bitcoina jako pozycji zabezpieczonej długu wraz z Eth.

ICON & Line

Znalezione obrazy dla zapytania icon and line crypto

ICON to projekt typu blockchain. Line to platforma społecznościowa notująca ponad 200 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie.

W maju ICON ogłosiło współpracę z Line w celu stworzenia własnej sieci blockchain. Wspólne przedsięwzięcie ochrzczone zostało nazwą Unchain i posłużyć ma niejako jako organizacja deweloperska ekosystemu blockchain dla Line.

Zamysłem projektu jest połączenie jak największej ilości użytkowników z siecią ICON, która korzystać będzie z sieci kontaktów Line.

Dow Jones Media Group & Brave Browser

Znalezione obrazy dla zapytania Dow Jones Brave Browser

Przeglądarka Brave I jej kryptowaluta BAT zbierają spore zainteresowanie społeczności w ostatnim czasie. W analogicznym okresie ubiegłego roku przeglądarka zarejestrowała ok. miliona aktywnych użytkowników. Teraz natomiast jest ich ponad cztery miliony, a sama przeglądarka pobierana była ponad dziesięć milionów razy.

W kwietniu tego roku Dow Jones Media Group ogłosiło początek współpracy z Brave, by udostępnić użytkownikom treści Premium oraz przetestować technologię płatności blockchain. Dostępne publikacje zawierają Barrons.com (pełny dostęp) oraz MarketWatch (dostęp Premium). Obie te publikacje są zweryfikowanymi wydawcami na platformie BAT, zgodnie z umową partnerską.

AWS & Qtum

Znalezione obrazy dla zapytania aws qtum

Amazon Web Services (AWS) w październiku tego roku nawiązało współpracę z Qtum. Oba przedsiębiorstwa mają na celu rozwój rozwiązań blockchain-as-a-service (BaaS). Qtum w tym przypadku zapewni inteligentną platformę rozwoju kontraktów na AWS.

Dzięki AMI (Amazon Machine Image), które zawiera Qtum Core, Solidity i QMlx Web IDE, programiści i użytkownicy mogą swobodnie tworzyć i uruchamiać inteligentne kontrakty.

CEO Qtum o współpracy wypowiada się w następujący sposób:

‘’Uruchomienie Qtum na rynku AWS zapewnia łatwe w obsłudze i wydajne rozwiązanie, oparte na chmurze dla użytkowników i przedsiębiorstw. Każdy chętny do budowania dappów na platformie Qtum lub do użytkowania go jako węzła, skorzysta z naszego rozwiązania.’’

Giełda papierów wartościowych w Binance i na Malcie

Znalezione obrazy dla zapytania Binance and Malta Stock Exchange

We wrześniu tego roku Binance podpisał umowę partnerską z Giełdą Malta (MSX), aby uruchomić nową giełdę security tokens. Taka kooperacja oznacza, że Binance prawdopodobnie uruchomi pierwszą na świecie tego typu platformę na Malcie.

Malta, jako wyspa o podejściu mocno pro-krypto, jest często określana jako wyspa blockchain. Dodatkowo Binance ma bardzo dobre stosunki z rządem w tym miejscu po przeniesieniu swoich operacji na wyspę, nieco wcześniej tego roku. Malta zobowiązała się dodatkowo, że ma najlepsze umysły prawne, by stworzyć odpowiednie ramy prawne dla przemysłu krypto.

Litecoin & TokenPay

Znalezione obrazy dla zapytania litecoin tokenpay

W lipcu tego roku zdecentralizowana platforma płatnicza TokenPay nabyła 9,9% udziałów WEG Bank w Niemczech z opcją wykupu pozostałych 99,1%. Ten niemalże dziesięcioprocentowy udział w baku został już zdeponowany na rzecz Fundacji Litecoin.

Litecoin chce pomóc TokenPay w rozwoju własnego blockchaina zapewniając jego stabilność i przyszły sukces. TokenPay z kolei zintegruje Litecoin z Bankiem WEG oraz platformą handlową.

IBM & Stellar

Podobny obraz

IBM rozważał opcję współpracy z takimi markami jak Bitcoin, Ripple czy Stellar. Ostatecznie padło na tych ostatnich, a szalę zwycięstwa przeważyła przejrzystość, skalowalność oraz charakter non-profit kandydata.

Rozwiązanie Universal Payment Solution firmy IBM wykorzystuje obecnie technologię Stellar Lumen (XLM) jako aktywo pomostowe do transakcji trans granicznych. Dla IBM jednak to nie koniec planów. Zespół rozważa obecnie wprowadzenie stablecoina, aby przełamać nieco zmienność rynku kryptowalut.

Jakiś czas temu IBM opublikował Blockchain World Wire z wizją dokonywania płatności międzynarodowych w ciągu kilku sekund zamiast dni, korzystając z protokołu Stellar. Obecnie IBM ujawnia również współpracę z Veridium Labs w zakresie tokenizacji kredytów Carbon na blockchainie Stellara.

Rozwój kryptoświata

Przedstawione powyżej partnerstwa to tylko część z tych, które doszły do skutku tego roku. Niektóre z tych umów mają charakter czysto eksperymentalny. Niektóre mają zaś bezpośredni wpływ na cenę tokena projektu kryptograficznego. Inne z kolei są po prostu dowodem postępu. Postępu na jaki kryptoświat czekał. Postępu, który ukazuje, że coraz więcej przedsiębiorstw ceni sobie rozwiązania nieszablonowe i inne od pozostałych. I miejmy nadzieję postępu, który będzie nabierał coraz większego rozpędu.

5/5 - (2 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters