Śledź nas na lub dołącz do naszego

O tym, że blockchain wciąż poszerza obszar swoich zastosowań pisano ostatnimi czasy wiele. Nie będzie więc zaskoczeniem, że technologia ta ponownie wkracza na nowy dla siebie grunt. Tym razem gruntem tym jest genetykaGenobank ogłosił niedawno wprowadzenie nowej usługi, opartej na blockchain właśnie.

Blockchain i DNA

Technologie komunikacyjne nie ustają w intensywnym rozwoju, oferując coraz to nowe i bardziej zaskakujące rozwiązania zapewniające ludziom na całym świecie łączność w czasie rzeczywistym.

Genobank zaproponował niedawno swoim klientom możliwość poznawania swoich korzeni oraz nawiązywania kontaktów z innymi.

Wszystko to odbywać ma się za sprawą badania DNA, a cała usługa wspierana jest przez technologię blockchain. DNA jest źródłem informacji nie tylko o pochodzeniu danej osoby, ale pozwala również wskazać na przykład jej predyspozycje do określonych dolegliwości psychicznych lub fizycznych.

Genobank prowadzi aktualnie kampanię crowdfundingową na łamach platformy inwestycyjnej Republic.

Genetyka

Jej zakończenie planowanie jest na połowę marca.

Zobacz również: Blockchain w służbie zdrowia

Obawy

Genobank wkroczył na dość cienki lód, bowiem usługa bazują na ludzkim DNA, z uwagi na samo jego wykorzystanie, budzi wiele kontrowersji.

Dane generowane na podstawie łańcucha DNA, to dane będące najbardziej poufnymi i intymnymi dla każdej jednostki ludzkiej. Dlatego wiele obaw budzą tu kwestie związane z poufnością i bezpieczeństwem.

Niejednokrotnie już bowiem dochodziło do wycieku tego typu danych oraz ich nadużywania.

Mimo wdrażania coraz to nowych rozwiązań mających na celu ochronę prywatności, obszar ten wciąż pozostaje dość problematycznym. Genobank upatruje rozwiązania w technologii blockchain, która pozwala na w pełni anonimowe korzystanie z platformy.

Klienci zyskają zatem możliwość dowiedzenia się czegoś więcej o sobie, zachowując przy tym pełną anonimowość.

Jak zapewnia firma, na jednego użytkownika przypada jeden prywatny portfel DNA. Nie ma możliwości, aby osoby trzecie otrzymały do niego dostęp, bez wyraźniej zgody zainteresowanego.

Punty DNA

Genobank zamierza uruchomić specjalne punkty DNA, w których użytkownicy mogliby pobrać zestawy umożliwiające analizę swojego DNA.

Dzięki takiemu rozwiązaniu usługa ta stanie się dostępna dla każdego, jako że nie będzie ona wymagała podawania żadnych danych osobowych.

Z innowacyjnej oferty Genobanku mogą skorzystać również placówki medyczne.

Zobacz również: Blockchain w dokumentacji medycznej

5/5 - (1 vote)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters