Śledź nas na lub dołącz do naszego

Merj Exchange to nowoczesna, wielorynkowa, globalna giełda, operująca szeroką grupą instrumentów finansowych. Aby dostarczyć użytkownikom jeszcze więcej możliwości, poszerzyła zakres swoich rynków oraz usług o security tokens i inne zasoby cyfrowe. Obecnie znajduje się w ścisłej czołówce światowych giełd.

Powstanie i rozwój

Założona w 2012 roku Merj Exchange, należąca MERJ Exchange Limited, jest obecnie jedyną licencjonowaną giełdą papierów wartościowych w Republice Seszeli.

Na przestrzeni lat zespół Merj wypracował szeroką grupę nowoczesnych rozwiązań dotyczących nie tylko samych papierów wartościowych, lecz również kwestii regulacyjnych, bankowości, obszaru IT, administrowania funduszami, zarządzania projektami oraz wielu innych sfer związanych z usługami finansowymi. Warto dodać, że siedziba giełdy, którą są Seszele, nie jest przypadkowa, bowiem są one położenie w samym centrum dawanych szlaków handlowych, biegnących przez Ocean Indyjski.

Merj Exchange wykorzystuje obecnie technologie rozproszonych ksiąg rachunkowych, które ułatwiają proces obsługi transgranicznej platformy wielowalutowej. Inwestorzy mają zaś zapewnioną możliwość uzyskania bezpośredniego dostępu do giełdy albo poprzez aplikację internetową, albo poprzez tradycyjne kanały brokerskie lub członkowskie.

Misja i strategia działania

Niezaprzeczalnie Merj Exchange stała się pionierem innowacyjnych rynków finansowych. Jej powstaniu przyświecała idea stworzenia niczym nieograniczonego rynku kapitałowego, bazującego na nowoczesnej technologii pozwalającej ograniczyć do zbędnego minimum wszelkie zbędne koszty i formalności, zachowując przy tym najwyższy standard zarządzania.

Opierając się na technologii blockchain, stworzono globalną, regulowana giełdę, dedykowaną konsumentom rynków finansowych, emitentom oraz inwestorom. Jednym z kluczowych celów biznesowych Merj Exchange jest natomiast społeczna odpowiedzialność biznesu, na której opiera się strategia firmy. Wartość ta wdrażana jest m.in. poprzez wspieranie programów ukierunkowanych na kształtowanie potencjału edukacyjnego w całej branży usług finansowych.

Merj Exchange liderem wśród giełd

Zgodnie z danymi zaprezentowanymi przez World Federation of Exchanges, Merj Exchange to obecnie najszybciej rozwijająca się giełda na świecie. W ubiegłym roku udało się jej uzyskać wzrost o 325% do 1,2 mld dolarów, co było najlepszym wynikiem wśród światowych giełd. Natomiast zimą tego roku, podczas gali wręczania nagród branżowych, Mejr uznana została Giełdą Roku, pokonując inne, cieszące się dużym szacunkiem giełdy.

4.9/5 - (8 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters