Śledź nas na lub dołącz do naszego

Koronawirus nadal sieje spustoszenie na całym świecie, a co za tym idzie, największe gospodarki także odczuwają jego skutki finansowe. Stany Zjednoczone i Europa zostały mocno dotknięte, ponieważ wirus nadal dotyka setki krajów kryzysem. Oba regiony doświadczyły znaczących załamań gospodarczych, a ich drogi do naprawy mogą być długie i żmudne. Wynika to również z niedawnych obaw przed drugą falą wirusa w wielu regionach. Jakiego rodzaju niepowodzenia druga fala w tych regionach będzie oznaczać dla gospodarek, to dopiero się okaże.

Jednak szkody gospodarcze spowodowane przez wirusa i niezbędne środki blokujące wydają się być gorsze niż przewidywały obie potęgi gospodarcze. W związku z tym oba te regiony koncentrują się obecnie na planach naprawy i opracowywaniu trwałych sposobów przezwyciężenia obecnego kryzysu.

Plan gry

Jeśli zainwestowałeś w EUROstoxx50 lub inne europejskie indeksy, na pewno wiesz, że pandemia dotknęła UE. Europa pogrążyła się w głębokiej, ciemnej recesji, ponieważ 27 krajów Unii Europejskiej odnotowało w drugim kwartale 2020 roku spadek swoich połączonych gospodarek o 11,9 %. Jest to nieco więcej w porównaniu do gospodarki USA, która w tym samym czasie spadła do 9,5%. Dobra wiadomość jest taka, że ​​według ostatnich badań oraz w świetle ostatniego funduszu naprawczego w wysokości 750 miliardów euro, który ma zostać uruchomiony, Europa wydaje się być na dobrej drodze do ożywienia.

Francja, Włochy i Hiszpania były jednymi z najbardziej dotkniętych pandemią  krajów w Europie, odnotowując załamanie gospodarcze odpowiednio o 13,8%, 12,4% i 18,5 %. Według najnowszej prognozy Komisji Europejskiej region UE, może doświadczyć spadku gospodarczego łącznie około 8,3% w skali roku 2020.  Może się to jednak zmienić.

„Skala i czas trwania pandemii oraz ewentualnie konieczne przyszłe środki blokujące pozostają zasadniczo nieznane” – stwierdziła Komisja Europejska.

Europa kontra Stany Zjednoczone

Stany Zjednoczone i Europa przyjęły różne strategie walki z koronawirusem, mimo to każda z gospodarek odczuwa znacznie wpływ pandemii. Europa skupiła się na programach opieki społecznej i krajowych systemach opieki zdrowotnej, a także na nowym funduszu naprawczym, który ma skierować region na ścieżkę do ożywienia gospodarczego. Dla porównania Stany Zjednoczone wydały więcej niż Europa na złagodzenie szkód ekonomicznych swojego regionu, który z kolei przyniósł korzyści inwestorom i doprowadził do znacznego ożywienia na giełdzie w całym kraju. Fundusze dla bezrobotnych wwypłacane nagłych wypadkach zrobiły w tym czasie dużą różnicę i pozwoliły milionom Amerykanów przetrwać bez pracy, ale to może się wkrótce skończyć.

Chociaż biznes może nie wrócić do normy w najbliższej przyszłości, wydaje się, że amerykańska gospodarka wychodzi z negatywnych skutków wirusa. Największa gospodarka świata skurczyła się w ostatnim kwartale o 32,9%, ale ekonomiści przewidują, że może rzeczywiście wzrosnąć o 18,8 % w III kwartale 2020 r., rok do roku. Jeśli jednak nie będzie dodatkowego wsparcia, gospodarka może dalej spadać, ponieważ wzrost zatrudnienia zatrzymuje się, a federalne zasiłki dla bezrobotnych są mniejsze. Sam Bullard, starszy ekonomista w Wells Fargo, powiedział: „Zaległości prawdopodobnie wzrosną jeszcze bardziej, jeśli nie uda się wypracować jakiejś umowy w celu rozszerzenia dodatkowych zasiłków dla bezrobotnych. Brak porozumienia w sprawie większej stymulacji miałby szeroki wpływ na gospodarkę” .

Co to oznacza dla inwestorów?

Podczas, gdy ożywienie gospodarki pozostaje kwestią sporną, amerykańskie giełdy (takie jak NYSE) doświadczyły szybkiego ożywienia po pierwszej fali pandemii. Bankierzy centralni podjęli bezprecedensowe kroki, aby zapewnić jak najszybsze ożywienie na giełdach, co doprowadziło do tego, że Wall Street odbija się szybciej niż oczekiwano. Jednak według niedawnego badania Bank of America 37% inwestorów spodziewa się podwójnej recesji z ożywieniem w kształcie litery W. Czy mają rację? Czas pokaże.

Według sondażu przeprowadzonego przez Bloomberg, stratedzy giełdowi spodziewają się 3% spadku na koniec roku na poziomie 3192 dla EuroStoxx 50,5. Osoby inwestujące w EuroStoxx50 widziały załamanie i wzrosty europejskiego indeksu w 2020 roku. Między 19 lutego, a 19 marca indeks EURO Stoxx 50 spadł o ponad 35%, ale do 25 sierpnia wzrósł o ponad 40% – choć nadal daleko mu do lutowych szczytów. W rzeczywistości europejskie akcje odrobiły ponad połowę strat wywołanych pandemią w ciągu  miesięcy, ale obecnie znajdują się w pewnym zastoju. Globalni inwestorzy nie wydają się być tym zaniepokojeni, ponieważ sentyment pozostaje pozytywny w regionie europejskim, wygląda na atrakcyjny obszar inwestycji.

Handel kontraktami CFD z Vestle

Interesuje Cię handel kontraktami CFD online? Jeśli przeprowadzisz przegląd wiarygodnych europejskich witryn brokerskich, zobaczysz, dlaczego tak wielu inwestorów wybiera Vestle. Nasza platforma handlowa i mobilna aplikacja handlowa pozwolą Ci wybierać spośród ponad 900 zbywalnych kontraktów CFD, w tym Europe 50, który śledzi wyniki kontraktów futures na Euro Stoxx 50. Oferujemy kontrakty CFD na surowce, indeksy, waluty, krypto, akcje i ETF z wielu rynków, umożliwiając dywersyfikację portfela. Chcesz poszerzyć swoją wiedzę handlową? Vestle oferuje bezpłatne szkolenia osobiste z trenerem handlowym i samouczki edukacyjne. Jesteśmy przekonani, że wiedza to potęga i pomagamy stać się lepszym inwestorem, zapewniając odpowiednie narzędzia i wsparcie.

Vestle (znany dawniej jako iFOREX) jest nazwą handlową iCFD Limited, licencjowana i regulowana przez Cypryjski Urząd Securities and Exchange Commision (CYSEC) numer licencji: 143/11. Materiały zawarte w niniejszym dokumencie, zostały stworzone we współpracy z Vestle i nie powinny w żaden sposób być rozumiane, bezpośrednio lub pośrednio, jako porady inwestycyjne, rekomendacje lub sugestie o strategii inwestycyjnej w odniesieniu do instrumentów finansowych, w jakikolwiek sposób. Każde wskazanie dotychczasowych wyników lub symulację wyników z przeszłości w tym dokumencie nie są wyznacznikiem przyszłych wyników. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 80% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Uwaga: obliczenia przeszłych zmian wyników, mogą przedstawiać futures kontrakty, a nie aktywa bazowe. Pełne zrzeczenie się: https://www.vestle.pl/legal/analysis-disclaimer.html

 

5/5 - (5 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters