Śledź nas na lub dołącz do naszego

Jedna z czołowych instytucji finansowych Unii Europejskiej, Euronext udzieliła blisko 5 mln euro wsparcia platformie Tokeny Solutions, zyskując w ten sposób 23,5 proc. udziałów w firmie. Dzięki inwestycji Euronext, Tokeny wejdą w kolejny etap rozwoju technologii blockchain obejmujący strefę euro.

Euronext – zwrot w stronę technologii blockchain

Cyfrowe rozwiązania stają się coraz bardziej popularne w wielu krajach świata. Inwestycja Euronex, będącej jednym z ważniejszych uczestników europejskiego rynku finansowego, stanowi ważne wsparcie dla Tokeny Solutions, której kapitał wzrósł o blisko 5,6 mln dolarów.

Instytucja jest liczącym się graczem na rynkach zwracających się w stronę technologii blockchain. Zainteresowanie łańcuchami bloków Euronext przejawia już od dłuższego czasu, czego jednym z przejawów było stworzenie własnej firmy bazującej na blockchainie.

Przedmiotem działalności LiquidShare, bo o niej mowa, są usługi posttransakcyjne, a jej przyszłości upatruje się w łańcuchach bloków.

Zobacz również:Darmowe Szkolenie. Kryptowaluty – jak zacząć i przetrwać? Kurs dla każdego. Podobne kursy oferowane są nawet za kilka tysięcy złotych!

Tokeny Solutions

Platforma Tokeny Solutions została założona w 2017 roku, stanowiąc bazującą na blockchainie, propozycję dla inwestorów papierów wartościowych na rynku prywatnym.

Do giełdy mogą przystąpić zarówno średnie firmy, jak i spółki zarządzające aktywami, a także podmioty doradcze, takie jak banki inwestycyjne. Duże zainteresowanie, z jakim spotkała się działalność platformy, doprowadziło do jej poszerzenia na skalę globalną.

Jednym z wyróżników Tokeny Solutions jest zastosowanie protokołu T-Rex, odpowiadającego za zgodność tokenów. Platforma zapewnia wszystkim emitentom modułowe, kompleksowe rozwiązania służące emisji, zarządzaniu oraz przekazywaniu tokenów na giełdzie.

Zobacz również: Tokeny wdraża system T-REX celem zwiększenia bezpieczeństwa obrotu cyfrowymi aktywami

O Euronext

Euronext jest jedną z najbardziej liczących się giełd na rynku europejskim, do której przystąpiło już blisko 1300 inwestorów z całego świata. Przedmiotem działalności instytucji jest w pełni uregulowany obrót akcjami i zbliżonymi do nich aktywami. Euronext ma do swojej dyspozycji wiele nowoczesnych narzędzi i programów, które usprawniają świadczone przez giełdę usługi.

Obopólne korzyści

Na poczynionej przez Euronext inwestycji skorzystają obie strony. Europejski lider finansowy umocni swoją pozycję w branży cyfrowej, korzystając przy tym z doświadczenia i rozwiązań LiquidShare. Platforma Tokeny Solutions otrzymała zaś pokaźne wsparcie kapitałowe, które nie tylko wesprze jej dalszy rozwój, ale i umocni jej pozycję na rynku aktywów cyfrowych.

5/5 - (1 vote)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters