Śledź nas na lub dołącz do naszego

Cyberdyne Tech Exchange (CTX) ogłosiła niedawno uruchomienie pierwszej na świecie regulowanej giełdy cyfrowej dla tokenów opartych o aktywa. Platforma będzie obsługiwana przez technologię Nasdaq.

Licencjonowana giełda CTX

Tokeny dostępne na giełdzie uruchomionej przez stacjonującą w Singapurze CTX będą reprezentować ułamkową wartość aktywów rzeczowych. Mowa tu m.in. o zielonej infrastrukturze, kapitałach własnych, nieruchomościach, sztuce, Bitcoinie i Ethereum. CTX ma również zapewnić kompleksową opiekę nad tokenami. Decyzja o uruchomieniu nowej giełdy poprzedzona była przyznaniem wszystkich koniecznych licencji, w tym licencji od władz monetarnych Singapuru.

Ekologiczne aktywa i ich potencjał

CTX dostrzega olbrzymi potencjał w emisji i handlu tokenami reprezentującymi ekologiczne aktywa, które mogą przybierać różne postacie. Począwszy od farm słonecznych, po zielone parki przemysłowe, a na zrównoważonym rolnictwie i mobilności bezemisyjnej skończywszy. Jak przekonywał prezes i współzałożyciel CTX, Bai Bo, security tokens stanowią przyszłość gospodarki cyfrowej. Inwestorom stwarzają szansę udziału we własności trudno dostępnych inwestycji, a firmom zapewniają nowe źródło finansowania, które jest nie tylko opłacalne, ale i płynne. Co ważne, nowa giełda uruchomiona przez CTX, będzie zgodna z obowiązującymi w Singapurze regulacjami. A te uznawane są za jedne z najbardziej rygorystycznych.

Bai przekonuje również, że zgodnie z planem, CTX ma stać się główną siłą napędową zielonego finansowania. Jednocześnie będzie też pierwszą giełdą wymagającą ujawniania informacji o emisji dwutlenku węgla przez każde z aktywów, trafiające do obrotu w jej systemie. Architektura handlowa CTX będzie zgodnie z zapowiedziami opierać się na wysokiej jakości mechanizmach Nasdaq, na które zdało się już wiele instytucji finansowych.

Cyberdyne Tech Exchange wymaga ponadto od każdego emitenta spełnienia standardów notowań, obejmujących zarówno kryteria jakościowe, jak i ilościowe. Wszystkie tokeny wyemitowane w oparciu o aktywa, wycenia się na podstawie zastrzeżonego procesu budowania księgi popytu CTX, zapewniając w ten sposób wysoką przejrzystość.

O CTX

Cyberdyne Tech Exchange jest licencjonowaną giełdą cyfrową, regulowaną przez Urząd Monetarny Singapuru. Funkcjonuje w oparciu o zaawansowaną technologię Nasdaq. CTX rozpoczęła działalność w 2018 roku, a obecnie zapewnia kwalifikowanym inwestorom kompleksową infrastrukturę do obrotu cyfrowymi aktywami. Giełda dąży do tego, aby stać się globalnym centrum finansowania ekologicznego, a jednocześnie pierwszą giełdą uwzględniającą dane na temat emisji dwutlenku węgla, tyczące się zarówno emitentów, jak i inwestorów.

4.8/5 - (5 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters