Śledź nas na lub dołącz do naszego

W Singapurze uruchomiona została jedna z pierwszych na świecie, licencjonowanych, prywatnych giełd papierów wartościowych – 1exchange. Wystartowanie nowej platformy stanowi kolejny przełom w upowszechnianiu technologii blockchain.

Start z milionowych kapitałem

Pierwszym aktywem nowej giełdy będą akcje prywatnej spółki z sektora finansowego Aggregate Asset Management, która dostarczy 1exchange blisko 5,6 mln USD kapitału dostępnego do obrotu.

Spółki nawiązujące współpracę z platformą mogą bowiem wystawiać nawet do 30 proc. wartości swoich akcji. Przedstawiciele Aggregate Asset Management przekonują, że przystąpienie do prywatnej aukcji giełdowej oznacza dla niej kolejny etap rozwoju. Liczą, że ten krok przyniesie korzyści zarówno samej spółce, jak i jej inwestorom. Jak prognozują z kolei założyciele 1exchange, już w najbliższym czasie giełda poszerzy zakres swoich działań o kolejne firmy.

Wsparcie techniczne zapewni natomiast platformie amerykańska firma ConsenSys, specjalizująca się w rozwiązaniach opierających się na sieci Ethereum.

Zobacz również: Darmowe Szkolenie. Kryptowaluty – jak zacząć i przetrwać? Kurs dla każdego. Podobne kursy oferowane są nawet za kilka tysięcy złotych!

1exchange – nowa szansa dla mniejszych firm

Singapurska giełda 1exchange, bazująca na Ethereum, spotkała się z dużą aprobatą ze strony znaczących uczestników rynku, w tym działającej na skalę międzynarodową Singapore Exchange, która aktywnie wspiera rynek cyfrowych zasobów.

Dzięki nowej platformie mniejsze i średnie firmy zyskają lepszy dostęp do kapitałów, a inwestorzy szansę na większe zyski. Dla Singapuru oznacza to natomiast spore szanse na zwiększenie działalności rynków kapitałowych.

Giełda 1exchange pierwszą giełdą prywatną Singapurze

Spółka 1exchange powstała w 2018 roku. Platformie udało się zdobyć licencję od Monetary Authority of Singapore, singapurskiego regulatora rynku, dzięki czemu otrzymała szanse na dalszy rozwój swoich usług.

Ponadto w prace nad platformą zaangażowano zespół ekspertów specjalizujących się w rynkach kapitałowych oraz regulacjach finansowych.

Tym samych giełda 1exchange stała się pierwszą i jedyną prywatną giełdą krajową, opartą na technologii blockchain, której działalność została zaaprobowana przez państwowych regulatorów.

5/5 - (5 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters