Śledź nas na lub dołącz do naszego

Najlepsze lokaty obecnie nie znajdziecie w tradycyjnych bankach. Na całym świecie mamy obecnie bardzo niskie stopy procentowe i nie zanosi się prędko na ich podnoszenie.

Gdzie zatem ulokować swoje oszczędności, by nie zżerała ich inflacja?

Dlaczego nie warto trzymać pieniędzy w banku?

Banki centralne i instytucje państwowe z nimi decydują o wysokości stóp procentowych. Gdy jest dobra koniunktura gospodarcza, powinny one podnosić stopy procentowe, by schłodzić rozgrzaną gospodarkę, gdy jest kryzys powinny obniżać stopy, by gospodarkę pobudzać tanimi kredytami.

Niestety, długookresowy trend jest spadkowy. Obecnie w wielu krajach stopy procentowe spadły do zera lub wręcz stały się ujemne.

Realne oprocentowanie lokat jest dużo niższe niż inflacja.

Zatem trzymając pieniądze na nawet najlepszej na rynku lokacie bankowej odsetki trafiające na nasze konto są znacznie niższe niż spadek wartości zgromadzonych tam pieniędzy wskutek wzrostu cen towarów i usług.

Jak zatem oszczędzać, skoro to się zupełnie nie opłaca?

Z pomocą przychodzi najlepsze lokaty ze świata kryptowalut.

Najlepsze lokaty tylko w DeFi

DeFi (Decentralized Finance) to zdecentralizowane usługi finansowe.

W praktyce jednak mało która usługa jest faktycznie zdecentralizowana. Wykorzystują one jedynie technologię blockchain oraz kryptowaluty i przyklejają sobie łatkę DeFi.

Brak decentralizacji sprawia, że powierzamy nasze środki firmie stojącej za danym projektem. W razie jej upadku lub oszustwa możemy stracić nasze oszczędności. W związku z tym warto wybrać lokatę tylko u sprawdzonej firmy o ugruntowanej pozycji na rynku.

Ponadto od pewnego czasu mamy na rynku kryptowalut modę na projekty związane z DeFi. W związku z tym szczególnie należy uważać, gdyż wiele projektów jedynie doszywa się pod tego typu usługi by nadmuchać cenę swojego tokena lub wykorzystuje modę, by okraść inwestorów.

Zobacz również: Stwórz własną strategię inwestycyjną

Jest jednak kilka sprawdzonych projektów będących na rynku już wiele miesięcy / lat. Do najsłynniejszych należy Crypto.com oraz NEXO.

Pełną listę projektów oraz oprocentowanie najlepszych lokat w USDT znajdziecie na poniższej grafice:

lokaty

Na zielono widać roczne oprocentowanie lokat w USDT (tokenie tether odpowiadającemu dolarowi amerykańskiemu).

Zobacz również: Stablecoin taki czy inni – co za różnica

Niektóre z tych lokat są lokatami terminowymi, inne nie mają wymagań co do czasu trwania lokaty. Jednak, by uzyskać tak wysokie oprocentowanie, jak to widoczne na powyższej grafice, często należy spełnić dodatkowe warunki.

My w kolejnych artykułach przyjrzymy się polecanemu projektowi NEXO i dokładnie wyjaśnimy, jak założyć lokatę w euro korzystając z tradycyjnego przelewu bankowego oraz tokenie odpowiadającym dolarowi amerykańskiemu.

Najlepsze lokaty w kryptowalutach

Co ciekawe, tego typu usługi nie ograniczają się tylko do walut tradycyjnych (jak euro czy dolar), ale także obejmują kryptowaluty.

Jeśli jesteście inwestorami długoterminowymi lokatami to powinniście rozważyć przechowywanie swoich bitcoinów, ethereum czy innych kryptowalut na lokacie, zamiast na bezpiecznym portfelu.

Zobacz również: Bitcoin za darmo!

To oczywiście wiąże się z ryzykiem utraty środków w razie niewypłacalności firmy, u której założymy lokatę, jednak najlepsze lokaty w kryptowalutach są także bardzo wysoko oprocentowane.

lokaty

Powyższa grafika przedstawia maksymalne oprocentowanie roczne dla bitcoina trzymanego na lokacie.

Skoro i tak jesteście hodlerami i trzymacie długoterminowo jakaś kryptowalutę czekając na wzrost jej ceny macie okazję pomnożyć ilość posiadanych środków trzymając je na lokacie.

Jak widać, warto się zainteresować możliwościami zarabiania na lokatach w tzw. DeFi. Należy jednak pamiętać, by dokładnie przeczytać regulamin usług, sprawdzić dokładnie wiarygodność usługodawcy oraz koniecznie pamiętać o dywersyfikacji środków.

Zobacz również: Bezpieczeństwo w świecie kryptowalut – pamiętaj o tym!

4.8/5 - (35 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters