Śledź nas na lub dołącz do naszego

Za sprawą Security Token Offering (STO), krypto-rynek wchodzi na zupełnie nowy poziom inwestowania. Security tokens otworzyły przed inwestorami oraz pozostałymi użytkownikami tokenów zupełnie nowe możliwości.

Spuul – konkurent Netflixa z Indii

Na szczególną uwagę zasługuje w ich przypadku to, iż są w pełni zgodne z obowiązującymi regulacjami, a także fakt, że choć jest to stosunkowo młoda branża, to w jej obszarze powstało już kilka wartościowych projektów, mających szansę zaistnieć na rynku.

Jednym z nich jest projekt Spuul – indyjska platforma oferująca usługę over-the – top (OTT) dostępną w sieci, na urządzeniach mobilnych oraz za pośrednictwem odbiorników telewizyjnych, a umożliwiającą pobieranie zarówno krótko jak i pełnometrażowych filmów oraz programów telewizyjnych w indyjskich językach regionalnych. Usługa obejmuje swoim zasięgiem cały świat.

Liczba użytkowników Spuul sięgnęła już 65 milionów, a roczny przychód brutto przekracza 12 mln dolarów. Sukces jaki udało się odnieść platformie zmobilizował jej twórców do dalszego rozwoju, który będzie odbywał się poprzez wykorzystanie technologii blockchain oraz doskonalenie systemu filmowego i telewizyjnego o nazwie SPOKKZ. Będzie on umożliwiał użytkownikom wpływanie na produkcję oraz tworzenie treści na platformie, a bazował będzie na protokole blockchain odznaczającym się dużą przepustowością.

Spuul bardzo solidnie przygotował się do wprowadzenia STO, w związku z czym można stwierdzić, że firma jest gotowa do rozpoczęcia wykorzystania nowego modelu Sequility Token Offering (SQTO), zaprojektowanego w oparciu o technologię blockchain, przy współpracy z firmą Capital. Tym samym decydując się na wdrożenie SQTO, Spuul zszedł z drogi tradycyjnego pozyskiwania funduszy. Te będą bowiem gromadzone na różnych etapach, a pierwszym z nich będzie runda Smart Seed, oferująca kapitał prywatnym inwestorom w zamian za obligacje zamienne.

Podczas gdy platforma SPOKKZ wciąż będzie bazowała na kapitale początkowym, firma rozpocznie przygotowania do wystawienia tokenów inwestycyjnych prywatnym inwestorom w kolejnym etapie finansowania, a następnie inwestorom detalicznym. Do tokenów platformy dostęp uzyskają również indywidualni inwestorzy.

Stawiając na innowacyjny model finansowania, Spuul ma szansę zgromadzić fundusze niezbędne dla dalszego rozwoju, a cała oferta będzie w pełni zgodna z normami prawnymi. Ponadto Spuul pretenduje do zajęcia czołowych pozycji na giełdach tokenów inwestycyjnych, takich jak tZero i Bakkt.

5/5 - (2 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters