Śledź nas na lub dołącz do naszego

Lokata w banku to obecnie góra 1% rocznie… i to tylko spełniając warunki promocji, deponując pieniądze na określony czas i tylko do pewnej kwoty. Wygląda na to, że czasy gdy można było żyć z odsetek od fortuny na koncie w banku bezpowrotnie minęły. Inflacja zjada oszczędności kilkukrotnie szybciej, niż wypłacane są odsetki z lokaty. Co zatem robić? Przedstawimy lokatę w NEXO.

Zobacz również: Najlepsze lokaty – 10% rocznie w DeFi

Co to jest NEXO?

lokata

Nexo to platforma do usług finansowych wykorzystująca technologię blokchain. Głównym jej produktem są pożyczki zabezpieczone depozytem (taki kryptowalutowy lombard).

Wpłacamy pod zastaw nasze bitcoiny lub inne kryptowaluty i bierzemy pożyczkę o atrakcyjnym oprocentowaniu. Z tej usługi korzystają m.in. cyfrowi górnicy, którzy nie chcą aktualnie sprzedać wykopanych bitcoinów, gdyż ich cena krótkookresowo jest za niska, a rachunki za prąd trzeba zapłacić.

Ponadto branie pożyczek zamiast sprzedawanie kryptowalut jest sprytnym sposobem, jak obejść podatek od zysków kapitałowych (w Polsce wynoszący obecnie 19%) lub dokonać optymalizacji podatkowej w danym okresie rozliczeniowym.

Oprócz tego NEXO oferuje atrakcyjne lokaty, które omówimy poniżej.

Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na temat samego projektu NEXO, przeczytajcie naszą recenzję dostępną tutaj.

Oprocentowanie lokaty NEXO

NEXO oferuje lokaty w tradycyjnych walutach fiducjarnych.

Zwykłym przelewem bankowym możemy wpłacić EUR (euro) lub GBP (funt brytyjski). Za trzymanie ich na koncie otrzymujemy 8% rocznie z codzienną kapitalizacją odsetek! Dzięki temu efektywne oprocentowanie wynosi nawet 8,3% rocznie, gdyż od odsetek też naliczane są odsetki.

Takie samo oprocentowanie dotyczy USD, którego jednak nie możemy wpłacić tradycyjnym przelewem bankowym. Musimy to zrobić przy użyciu kryptowalut, a dokładnie jednego ze stable coinów o kursie odpowiadającym dolarowi amerykańskiemu, np. TUSD (True USD), USDT (Tether), USDC, PAX lub DAI.

To jednak nie koniec. Oprocentowanie lokaty w NEXO można uzyskać jeszcze wyższe o 20%. Warunkiem jest posiadanie na swoim koncie tokenów projektu NEXO. Ich aktualna wartość musi być równa lub wyższa 10% wartości wszystkich pozostałych naszych lokat.

Jeśli chcemy założyć lokatę w wysokości 1000 EUR na 10% rocznie musimy posiadać na swoim koncie platformy NEXO tokeny NEXO o wartości ponad 100 euro. Pamiętajmy jednak, że kurs NEXO ulega dynamicznym zmianom (jak to na giełdzie kryptowalut). Jeśli wartość naszego NEXO spadnie poniżej wymaganego progu 10% wartości lokat, automatycznie oprocentowanie lokat spadnie do standardowego 8%.

Zakupione po atrakcyjnym kursie NEXO samo w sobie może być dobrą inwestycją, gdyż jego posiadaczom przysługuje prawo do dywidendy, regularnie wypłacanej przez spółkę. NEXO dzieli się 30% swoich dochodów z posiadaczami tokenów NEXO.

Oprócz lokat w tradycyjnych walutach oraz im odpowiadających tokenach, NEXO oferuje także lokaty dla posiadaczy kryptowalut. Możemy wpłacić jedną z kilku głównych kryptowalut takich, jak bitcoin, ethereum, litecoin czy BNB i zarabiać na lokacie 4% lub 5% rocznie (posiadając tokeny NEXO).

…a może lokata u konkurencji?

Dywersyfikacja to podstawa. Można ją także zastosować w tym wypadku, nie ograniczając się tylko do lokaty w NEXO, ale korzystając także z innych, konkurencyjnych usług oferujących atrakcyjnie oprocentowane lokaty.

Przegląd aktualnej oferty, wraz z informacjami o rocznej stopie oprocentowania przedstawiliśmy w tym artykule.

4.9/5 - (28 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters