Śledź nas na lub dołącz do naszego

Nexo – jest to stworzona na bazie blockchainu Ethereum platforma służąca do udzielania natychmiastowych pożyczek, zabezpieczonych przez depozyty kryptowalutowe pożyczkobiorcy, dzięki temu nie musimy sprzedawać posiadanych kryptowalut, gdy potrzebujemy kapitału.

Kto stworzył Nexo?

Platforma Nexo została stworzona w lutym 2018 roku jako odrębny projekt europejskiej korporacji Credissimo – zajmującej się nowymi technologiami z dziedziny finansów, a konkretnie realizacji pożyczek. Firma działa od 2007 roku, przeszła kontrolę przez jedną z czterech największych, światowych  firm zajmujących się audytem finansowym – Deloitte, a także systematyczne superwizje przeprowadzane przez europejskie banki i finansowych regulatorów.  Ponad 10 lat doświadczenia w branży FinTech i ok.130 zatrudnionych pracowników. Ma na koncie ponad 1000000 złożonych aplikacji pożyczkowych, 80000 zatwierdzonych pożyczek w samym 2017 roku. Prestiżowe nagrody i wyróżnienia w 2017 roku np. 2 nagrody w konkursie Forbes Business Awards – za „Innowacje w Sektorze Finansowym” i za „Jakość Usług”. Wszystko to stworzyło bazę do wkroczenia na nowy rynek rozwijających się technologii blockchain.

Co wyróżnia projekt Nexo?

Przede wszystkim należy zauważyć, że projekt Nexo wyróżnia się na tle innych projektów zajmujących się pożyczkami (np. ETHLend czy Salt) tym, że jest od początku nastawiony na rynek regulowany. Świadczy o tym fakt, że od startu działają oni w zgodzie z Amerykańską Komisją Papierów Wartościowych w skrócie SEC, co powoduje, że ich tokeny są traktowane jako tzw. Security Tokens, a wszystko wskazuje na to, że rynek kryptowalut w przyszłości – w większości podąży drogą w pełni uregulowanego rynku finansowego.

Jak działa system pożyczek na platformie Nexo?

Droga uzyskania pożyczki jest łatwa i czytelna:

1. Rejestracja na platformie Nexo

2. Transfer na swój portfel Nexo swoich kryptowalut mających służyć jako zabezpieczenie pożyczki (obecnie dostępne BTC, ETH, BNBXRP, NEXO)

3. Następnie platforma automatycznie przeliczy nam nasz dostępny limit pożyczki w zależności od złożonego depozytu zabezpieczającego:

    Bitcoin – 50% , Ethereum – 50% , Ripple – 40% , BinanceCoin – 30%, Nexo -30%

    (w skrócie, gdy chcesz pożyczyć równowartość np. w dolarach – 100 ETH – musisz złożyć na platformie 200 ETH)

4. W zależności od dokonanego wyboru – otrzymujesz natychmiastową pożyczkę mając wybór jako:

–  przelew na konto bankowe w jednej z 200 aktualnie dostępnych jurysdykcji, w jednej z 40 obsługiwanych obecnie walut fiat

–  transfer na portfel kryptowalutowy, który posiadasz np. na giełdzie Binance w formie USDT (Tether)  lub już wkrótce USDC (USD Coin)  – nowy „stable-coin” od GoldmanSachs’a dostępny np. na Coinbase, Poloniex czy Kucoin

– w przyszłości (do końca 2018 roku) jako transfer na kartę kredytową Nexo

 

Koszty spłaty pożyczki

Odsetki  od wziętej pożyczki wynoszą 8% lub 16% w skali roku w zależności od wybranej formy zabezpieczenia i spłaty. Naliczane są one automatycznie codziennie, więc w przypadku gdy będziesz chciał spłacić pożyczkę od razu – zapłacisz tylko tyle odsetek ile dni obowiązywała umowa. Biorąc pod uwagę odsetki wynoszące 8% w ciągu roku – w przypadku gdy weźmiemy pożyczkę wynoszącą równowartość  10000 dolarów, koszt naszej pożyczki miesięcznie będzie wynosił  0.66% czyli 66 dolarów (w przypadku gdy umowa pożyczki będzie obowiązywać całe 365 dni, bo możemy ją spłacić w każdej chwili). Nie ma żadnych innych, ukrytych kosztów. I to wszystko w zaledwie 15 minut! Po spłaceniu naszego zobowiązania – automatycznie możemy przelać nasze złożone wcześniej zabezpieczenie kryptowalutowe z powrotem na nasz portfel.

Bezpieczeństwo

Każdy użytkownik platformy Nexo może czuć się bezpieczny, że jego środki nie zginą, gdyż prowadzony jest 24/7 monitoring zabezpieczający przed oszustwami. Nexo chroni środki  współpracując z BitGo czyli firmą, w którą zainwestował sam Goldman Sachs (jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie), a którą wybrali także takie tuzy branży jak BitStampKraken, Upbit, CMEgroup czy Pantera Capital.

Podobnie bezpiecznie jest – jeśli chodzi o sprawy weryfikacyjne i ochronę danych. Tu Nexo partneruje OnFido – tej samej firmie, której zaufało Coinbase, RevolutBittrex czy HSBC.

Do czego służą tokeny NEXO?

Tokeny NEXO służą do dwóch celów:

1a)  Gdy deponujemy je jako zabezpieczenie pożyczki – koszt spłaty pożyczki wyniesie 8% zamiast 16% w skali roku

1b)  Gdy spłacamy nimi pożyczkę – podobnie – koszt spłaty pożyczki wyniesie 8% zamiast 16% w skali roku

W praktyce, więc tokeny NEXO będą wykorzystywane zawsze, w każdej transakcji wzięcia/spłaty pożyczki.

2) dywidenda

Dywidenda

Jako, że NEXO jest tzw. Security Token – wiąże się to zazwyczaj z tym, że będziemy otrzymywać dywidendę. W przypadku tradycyjnych akcji – dywidendę otrzymujemy zazwyczaj pod koniec roku. Jak w  przypadku tokenów , które trzymamy długoterminowo – takich jak np. Pundi X – możemy tokeny przelać na jakichś portfel zabezpieczony sprzętem Ledger Nano – tak w przypadku Nexo – aby otrzymywać dywidendę musimy je trzymać na portfelu Nexo.  30% zysków firmy miesięcznie będzie rozdzielane proporcjonalnie co do ilości posiadanych tokenów. Ciekawostka: Pierwsza wypłata dywidendy odbędzie się 15 grudnia 2018 roku (data tzw. Ex-Dividend czyli daty, do której trzeba mieć tokeny Nexo na portfelu wewnątrz platformy – to 5 grudnia) i będzie to podział 30% zysków firmy od początku startu platformy tj. od końca kwietnia 2018 roku. Dywidenda będzie szacowana w USD i wypłacana w najkorzystniejszej dla udziałowca w danej chwili formie – ETH, NEXO lub USDT.

Co jeszcze oferuje platforma Nexo?

Możesz zdeponować na platformę jeden z tzw. stable-coinów: Tether (USDT), TrueUSD (TUSD), Gemini Dollar (GUSD), USD Coin (USDC), Dai (DAI) i Paxos Standard Token (PAX) gwarantując sobie konwersję 1:1 w stosunku do dolara i zarabiając za to do 6.5% rocznie.

Marketing

Nexo od jakiegoś czasu ruszyło z kampanią „NexoEverywhere” – polega – ona jak sama nazwa wskazuje, aby być wszędzie tam, gdzie mogłaby dotrzeć do milionów potencjalnych klientów. Kilka przykładów:

Coinmarketcap

cmc

Etherscan

ether scan

Cryptocompare

crypto compare

 

Ma to znaczące odzwierciedlenie w popularności platformy w stosunku do konkurencyjnych platform – w wyszukiwaniach globalnych:

nexo compare salt ethlend

Plany na przyszłość

Do końca 2018 roku – firma planuje wprowadzić:

– program „Zaproś Przyjaciela”

– obniżenie minimalnej kwoty pożyczki z obecnej 1000$ do 100$ – co znacząco zwiększy liczbę klientów

– wydanie karty kredytowej na którą będzie można otrzymać pożyczone środki (potwierdzone otrzymanie BIN od dwóch banków)

– aplikacja mobilna

– kampania airdrop

– dodanie 9 nowych kryptowalut jako zabezpieczenie pożyczkowe (potwierdzone jest dodanie w najbliższym czasie Bitcoin CashLitecoin), natomiast obecnie trwa głosowanie, za udział w którym – będzie można wygrać 10×100000 tokenów NEXO – na dodanie pozostałych 7 kryptowalut z puli: CardanoDashStellar,TronEosZcash, Kin, MoneroIota, Ethereum Classic, NeoVechainQtum, OmiseGo.

Oprócz tego firma planuje w pierwszym kwartale 2019 roku sfinalizować transakcję … kupna banku.

Podsumowanie czyli dlaczego warto zainwestować w NEXO

Nie oszukujmy się – cały świat jest oparty na pożyczkach . Szacuje się, że rynek ten  jest obecnie warty 4 tryliony dolarów. Gdy wziąć pod uwagę to, że na rynku OTC tylko jedna z firm  – od marca – pożyczyła ponad pół miliarda $ opartych na kryptowalutach – możemy sobie wyobrazić jaki potencjał w przyszłości ma Nexo jako projekt działający na blockchainie, regulowany, płacący comiesięczną dywidendę i będący „Security Token” jako pierwsza taka firma w branży.  Gdy stanie się to co zapowiadają pozakulisowe działania wielkich firm – możemy przypuszczać, że przyszłość należy do „Security Tokens”. Podobne plany i wizje przyszłości ma projekt Nexo, którego celem długoterminowym jest wejście na tradycyjną giełdę we współpracy z ich advisorem Polymath (platforma zajmująca się tokenizacją papierów wartościowych)

Pożyczki na platformie będą brane m.in. przez: zwykłych ludzi, inwestorów kryptowalutowych, fundusze inwestycyjne, giełdy kryptowalutowe, fundusze hedgingowe, kopalnie kryptowalutowe. Wszystko to w celach inwestycyjnych, konsumpcyjnych lub w ramach optymalizacji podatkowej.

Jeśli ktoś inwestuje długoterminowo – warto rozważyć dywersyfikację i oprócz standardowych projektów – mieć również tego typu projekt w swoim portfelu. Obecnie z uwagi na restrykcje i brak regulacji – tokeny NEXO można kupić np. na giełdzie HotBit (największy wolumen transakcji z dostępnych giełd) lub w kantorze Changelly (można tam łatwo kupić większość kryptowalut) lub bezpośrednio na platformie Nexo (niestety po wyższej cenie).

4.8/5 - (54 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters