Śledź nas na lub dołącz do naszego

Londyn, będący jedną z najsłynniejszych europejskich stolic, zyskuje na popularności z jeszcze jednego powodu. Miasto to obrano bowiem na siedzibę największej infrastruktury chmurowej przeznaczonej do handlu kryptowalutami, co zostało ujawnione przez firmę Avelacom, specjalizującą się w zaawansowanych rozwiązaniach z zakresu IT.

Pandemia przekształciła rynek kryptograficzny

Po wybuchu pandemii COVID-19 zaobserwowano wzrost zapotrzebowania na usługi chmurowe o niskim opóźnieniu Amazon Web Service (AWS), dostarczane przez firmę Amazon.

Avelacom wskazuje, że do wzrostu popytu przyczynili się przede wszystkim klienci instytucjonalni, prosperujący na rynku instrumentów pochodnych.

Przedstawiciele firmy ujawnili ponadto, że blisko 30 proc. aktualnych klientów kryptograficznych otrzymuje dostęp do platformy AWS London, a zgodnie z prognozami odsetek ten może wzrosnąć w najbliższym czasie nawet do 50 proc.

Londyn centrum usług kryptograficznych

Zgodnie ze scenariuszami przytaczanymi przez Avelacom, już niebawem Londyn może stać się głównym europejskim centrum usług kryptograficznych.

Nie można jednak zapominać, że rynek kryptograficzny funkcjonuje nieustannie – 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Co za tym idzie odznacza się on wysoką zmiennością oraz koniecznością interakcji pomiędzy użytkownikami z różnych części świata, w związku z czym transakcje wymagają niezawodnej łączności.

Znaczenie łączności w handlu kryptograficznym

Jak twierdzi Aleksey Larichev, dyrektor generalny Avelacom, w ostatnim czasie można było odnotować wyraźnie wzrosty w obszarze aktywów cyfrowych, które szczególnie widoczne były na rynku  w Londynie.

Ostatnie miesiące które upłynęły pod znakiem pandemii COVID-19, były wyjątkowo trudnym i niepewnym zarówno dla inwestorów, jak i operatorów.

Dlatego gwałtowne ożywienie rynku, jakie zaobserwowano w ostatnim czasie zostało  z entuzjazmem przyjęte w środowisku usług kryptograficznych. Jednocześnie zwiększyła się potrzeba szybkiej łączności.

W odpowiedzi na nią reprezentujący Avelacom Larichey podkreślił, że firma była pionierem w nakreślaniu znaczenia obrotu aktywami cyfrowymi oraz konieczności wdrażania łączności o niskim opóźnieniu, gwarantującej szybką interakcję z nowymi miejscami docelowymi oraz chmurami.

Taka infrastruktura okazuje się szczególnie użyteczna w Londynie, w którym odnotowuje się wyraźny wzrost w handlu cyfrowymi aktywami.

4.6/5 - (11 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters