Śledź nas na lub dołącz do naszego

Krajowa Izba Rozliczeniowa oraz PKO Bank Polski ogłosiły niedawno wdrożenie nowego rozwiązania opartego na technologii blockchain. Mowa o systemie raportowania transakcji realizowanych w ramach oszczędnościowych obligacji skarbowych. W jego powstanie zaangażowane były takie firmy jak IBM i Coinfirm, Projekt został zaakceptowany przez Ministerstwo Finansów.

Blockchain HLF

Współpraca KIR, PKO BP oraz firm technologicznych IBM oraz Coinfirm, zaowocowała wdrożeniem systemu gwarantującego pełne bezpieczeństwo danych powiązanych z transakcjami realizowanymi na obligacjach oszczędnościowych. Wszystko odbyło się w porozumieniu z Ministerstwem Finansów. Sieć powstała na bazie technologii blockchain HLF, a ponieważ jest to sieć zdecentralizowana, zapewnia nienaruszalność oraz trwały charakter danych procesowych. Taka baza umożliwia z kolei, za sprawą specjalnej aplikacji, generowanie raportów, opierających się na aktualnych danych.

Współpraca KIR i PKO BP

Nowy system stanowi kolejny etap współpracy KIR i PKO BP. Firmom udało się już bowiem wdrożyć nośnik trwały oraz nośnik trwały 2.0, które zapewniły w pełni cyfrowe, bezpieczne dostarczanie i przechowywanie dokumentów. Natomiast jesienią ubiegłego roku, KIR, PKO BP, IMB, Chmura Krajowa, UKNF, Fundacja Fintech Poland oraz Fundacja Cyberium, łącząc siły, uruchomiły pierwszą w Polsce Piaskownicę Blockchain. Dzięki temu powstało bezpieczne środowisko, zapewniające możliwość darmowego testowania innowacyjnych rozwiązań przed ich wprowadzeniem na rynek.

Prognozy na przyszłość

Jak szacują eksperci, wartość globalnego rynku rozwiązań blockchain, do końca 2025 sięgnie 39,7 md dolarów. Natomiast branżą, która będzie wiodła prym we wdrażaniu tej technologii – będzie branża finansowa, czego dowodzi coraz większa ilość powstających projektów, opartych właśnie na tym rozwiązaniu. Warto również wspomnieć, że zarówno KIR, jak i PKO BP, są ważnymi podmiotami tego sektora. KIR jest jedną z ważniejszych firm obsługujących infrastrukturę polskiego sektora bankowego. Powołany został z inicjatywy Narodowego Banku Polskiego, Związku Banków Polskich oraz 16 banków komercyjnych, jako podmiot odpowiedzialny za elektronizację oraz profesjonalizacje rozliczeń międzybankowych, dokonywanych na terenie Polski. Natomiast bank PKO BP jest niekwestionowanym liderem całego polskiego sektora bankowego.

5/5 - (5 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net oraz LuksusoweHotele.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters