Śledź nas na lub dołącz do naszego

Witajcie w naszym dziewiątym podsumowaniu tygodnia!

Wolne posady w Bakkt

W ubiegłym tygodniu Bakkt ogłosił, że poszukują pracowników na konkretne stanowiska w dwóch głównych lokalizacjach – Atlanta i Nowy Jork. Szukają przede wszystkich deweloperów na poziomie “senior developer” oraz development director. Szukają ludzi przede wszystkim związanych z oprogramowaniem oraz blockchain, ale znajdzie się też coś dla osób związanych z finansami. Takie informacje dodają otuchy, bo tylko utwierdzają społeczność kryptowalut, że Bakkt wciąż się rozwija i ma się dobrze.

Więcej tutaj

Wielka Brytania dba o interes swoich obywateli

Tamtejszy regulator – Financial Conduct Authority’s (FCA) – opublikował bardzo ciekawy dokument, który będzie pomagał obywatelom zrozumieć, w jaki sposób kryptowaluty są i będą regulowane w ich kraju oraz jak poruszać się po tym rynku. Data wydania ostatecznej wersji dokumentu została wyznaczona na 5 kwietnia 2019r.

Więcej tutaj

Bitcoin dla instytucjonalnych

Licencjonowana giełda znajdująca się w Chicago – Seed CX – uruchomiła handel bitcoinem dla inwestorów instytucjonalnych. Chociaż początkowo oferują, tylko parę BTC-USD, to w najbliższej przyszłości planują wprowadzić także pary z Ethereum, Litecoin’em oraz Bitcoin Cash.

Więcej tutaj

Singapur wstrzymuje STO

The Monetary Authority of Singapore (MAS) – czyli tamtejszy regulator wstrzymał wszystkie Security Token Offering (STO) uruchamiane lokalnie. Wynika to z tego, że według tamtejszego prawa wszystkie takie firmy, które chcą finansować się z STO, muszą najpierw zarejestrować to w MAS. Mając także na względzie dobro inwestorów MAS ostrzega ich, jakie ryzyko niesie ze sobą inwestowanie w tego typu startup’y.

Więcej tutaj

Włochy w drodze do regulacji

Rząd Włoch czyni pierwsze kroki w drodze do regulacji strefy blockchain w swoim kraju. Na stronie internetowej senatu widnieją pierwsze zatwierdzenia przez tamtejszą komisję.

Więcej tutaj

Coinbase wprowadza usprawnienia

Jedna z największy giełd – Coinbase – wprowadza usprawnienia dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych. Użytkownicy będą lepiej poinformowani, jak załatwić niezbędne sprawy związane z podatkami od obrotu kryptowalutami, a do tego platforma będzie wspierać oprogramowanie TurboTax, do którego użytkownik będzie mógł wrzucić spis swoich transakcji.

Więcej tutaj

Szwajcarski bank uruchamia crypto-wallet

Szwajcarski bank – Falcon – chcąc poszerzyć swoje usługi zapewnia użytkownikom nowy portfel – portfel dedykowany do kryptowalut. Będzie on obsługiwał cztery główne waluty – Bitcoin’a, Bitcoin Cash, Ethereum i Litecoin’a. Falcon nie ogranicza się jedynie do inwestorów instytucjonalnych, ponieważ z tej usługi będą mogli korzystać również prywatni inwestorzy, a do tego zapewni chyba najważniejszą funkcję jakiej może oczekiwać ktoś, kto inwestuje w kryptowlauty – bezpośrednią wymianę kryptowalut na waluty fiat.

Więcej tutaj

Stablecoin Huobi

Jak donoszą ostatnie wieści, jedna z największych giełd kryptowalut – Huobi – również planuje uruchomić własnego stablecoina i to jeszcze w pierwszej połowie tego roku. Czy to już moda, czy po prostu uniwersalne rozwiązanie? Być może stablecoiny spowodują większą stabilność tego rynku i będą receptą na liczne zawirowania, na które cierpi rynek kryptowalut.

Więcej tutaj

5/5 - (1 vote)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters