Śledź nas na lub dołącz do naszego

Binance jest największą i najlepszą giełdą altcoinów na świecie. Jednym z jej produktów jest emisja początkowa tokenów. Odbywa się ona właśnie na platformie Binance Launchpad. Brzmi skomplikowanie? Bez obaw! Zaraz wszystko wyjaśnimy!

Binance Launchpad – co to jest?

Z pewnością słyszeliście o ICO, czyli emitowaniu przez technologiczne startupy (fintech) tokenów w celu zebrania pieniędzy na rozwój projektu? O ryzyku i kontrowersjach związanych z ICO, a także przewadze STO nad ICO pisaliśmy w tym artykule.

Teraz Binance wymyśliło, że zbiórkę pieniędzy na rozwój startujących, dobrze zapowiadających się projektów, można prowadzić bezpośrednio przez giełdę kryptowalut. Taką formę emisji początkowej tokenów (ICO) nazywa się IEO, czyli Initial Exchange Offering. Platformą do sprzedaży tokenów oferowanych w IEO jest właśnie Binance Launchpad.

Zalety Binance Launchpad i IEO

Zaletami tej formy inwestowania w ICO jest gwarancja, że władze giełdy dokładnie sprawdziły projekt i go rekomendują. Skoro specjaliści stojący za największą na świecie giełdą oferują nam tokeny jakiegoś projektu, raczej możemy im ufać, gdyż swoją marką zapewniają oni, że rekomendowany projekt nie jest oszustwem, tworzą go zdolni ludzi, ukierunkowani na sukces produktu. Produkt ten zapewne również ma sens i zastosowanie praktyczne.

Druga istotna zaleta jest taka, że zakupione przez nas tokeny, zaraz po zakończeniu IEO pojawią się handlu Binance. W przypadku innych projektów trzeba czekać czasem wiele tygodni lub miesięcy, zanim token trafi na jakaś giełdę. W dodatku najczęściej jest to słaba giełda, o małej płynności handlu. Tutaj kupiony przez nas token ma gwarancję, że trafi od razu największą giełdę świata, a obrót nim będzie płynny i w wielu parach.

Konkurencyjne platformy IEO typu Binance Lauchpad

Na platformie Binance Launchpad zostało już sprzedanych wiele tokenów różnych projektów. Zainteresowanie sprzedażą było tak duże, że władze Binance ograniczyły możliwość zakupu.

Widząc ogromne zainteresowanie tą formą sprzedaży tokenów, śladem Binance poszło od razu wiele innych giełd, np. Huobi. Zaczęły one oferować usługi emisji początkowej tokenów, przeprowadzając pod swoimi skrzydłami ICO (czyli IEO). Żadna z konkurencyjnych platform nie odnotowała aż takiego dużego sukcesu, jak Binance.

Czy opłaca się inwestować w tokeny sprzedawane na Binance Launchpad?

Artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Warto jednak zwrócić uwagę, że za dużym zainteresowaniem inwestorów tokenami oferowanymi na Binance Lauchpad poszły duże zyski, które można było do tej pory osiągnąć kupując tokeny oferowane przez Binance.

Kto w IEO na Binance Launchpad zakupił tokeny Matic, Bittorent, Celer lub Fetch AI, może dzisiaj cieszyć się kilkset procentowym zyskiem.

Czy opłaca się inwestować w kolejne? To musicie ocenić sami, biorąc pod uwagę poniżej opisaną procedurę sprzedaży.

Jak kupić tokeny na Binance Launchpad?

  1. Należy założyć konto na Binance. Jak to zrobić? Wyjaśniamy w tym poradniku.
  2. Następnie należy zweryfikować swoje konto, podając swoje prawdziwe dane, wysyłając zdjęcie twarzy i fotokopie dokumentów potwierdzających tożsamość.
  3. Warto również zakupić tokeny Binance Coin (BNB) w atrakcyjnej cenie, bo to nimi płaci się za tokeneny oferowane w ramach IEO Binance Lauchpad.
  4. Następnie należy zapoznać się z zasadami sprzedaży, dostępnymi na stronie głównej https://launchpad.binance.com/

Z uwagi na ogromne zainteresowanie sprzedażą i znacznie większy popyt na tokeny, niż wynosi ich podaż, sprzedaż organizowana jest w formie loterii.

Na przykład. Aby wziąć udział w loterii, należy posiadać na swoim koncie Binance co najmniej 100 tokenów BNB, w ustalonym okresie (np. 5 dni) przed rozpoczęciem sprzedaży. Czym tokenów więcej, tym lepiej, bo dostaniemy więcej losów na loterię. Na podstawie średniej liczby tokenów trzymanych na koncie na Binance (w ustalonym okresie) zdobywa się losy na loterię. Np. średnia liczba 500 tokenów BNB na koncie Binance w danym okresie daje nam 5 losów na loterię.

Każdy los ma (na przykład) 60% szans na wylosowanie. Jeżeli się nam uda, i nasz los wygra losowanie, możemy przystąpić do kupna tokenów oferowanych w IEO na platformie Binance Launchpad. Każdy zwycięzki los uprawnia nas do zakupu tokenów o określonej maksymalnej wartości, np. 300$. Za tokeny oczywiście płaci się w BNB, a nie w dolarach.

Krótko po zakończeniu IEO, tokeny oferowane na Binance Lauchpad trafią na nasze konto Binance, a pary handlowe z ich udziałem zostaną dodane do tradycyjnej giełdy Binance i będzie można nimi handlować.

Zobacz więcej: Nasz przewodnik po giełdzie Binance

4.4/5 - (49 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters