Śledź nas na lub dołącz do naszego

Alibaba, chiński gigant i operator głównej platformy e-commerce w kraju, do którego należy jeden z najbardziej znanych sklepów internetowych – AliExprees, będzie najprawdopodobniej jedną z kilku instytucji, której udostępniona zostanie nowa chińska kryptowaluta.

Chiny uruchamiają własny pieniądz cyfrowy

Zgodnie z doniesieniami medialnymi, China Construction Bank, czyli Ludowy Bank Chin (PBoC), zamierza w najbliższym czasie uruchomić państwową kryptowalutę bazującą na rodzimej walucie.

Określa się ją jako Digital Currency lub Electronic Payments, aczkolwiek oficjalna nazwa nie jest jeszcze znana.

Operować nią zgodnie z planem będzie holding Alibaba oraz kilka innych instytucji: Tencent, the Industrial and Commercial Bank of China, the Bank of China, the Bank of China, the Agricultural Bank of China oraz Union Pay.

Nie wyklucza się, że kryptowaluta zostanie udostępniona jeszcze innym podmiotom rynkowym. Póki co Chiny nie potwierdziły jeszcze oficjalnie tych doniesień, choć z drugiej strony również im nie zaprzeczyły.

Nie wyklucza się również, że bank chiński zamierza udostępnić swój cyfrowy pieniądz inwestorom na całym świecie, podejmując współpracę z lokalnymi instytucjami bankowymi.

Dzień Singla inauguracją chińskiej kryptowaluty?

Przypuszcza się, że chińska kryptowaluta zostanie uruchomiona w okolicy Dnia Singla, który przypada na 11 listopada.

Jest to największe w skali światowej święto zakupów internetowych, które dla Chin ma szczególne znaczenie.

Istne oblężenie przeżywa wówczas platforma zakupowa AliExpress, której właścicielem jest Alibaba.

Tego dnia pojawiają się bowiem ważne tylko 24 godziny oferty promocyjne, które przyciągają ogromną liczbę użytkowników.

Digital Currency/ Electronic Payments zdolna będzie do obsługi nawet 300 000 transakcji na sekundę, podczas gdy rekord podczas Dnia Singla w 2018 roku wyniósł 92 771 transakcji na sekundę.

Zobacz również: Aplikacja Calibra otwiera rynek kryptowalutowy przed użytkownikami Facebooka

Chiny milczą

Choć na temat nowej kryptowaluty PBoC pojawia się coraz więcej medialnych doniesień i przypuszczeń, strona chińska zachowuje tajemnicze milczenia.

Stąd nie można jeszcze podać żadnych pewnych informacji o nowym, azjatyckim pieniądzu cyfrowym. Można jednak przypuszczać, że jako kryptowaluta banku centralnego, będzie się ona opierała na tokenach cyfrowych, a dostępna będzie dla wszystkich podmiotów.

W odróżnieniu od zdecentralizowany modeli, nie zapewni jednak wysokiego poziomu anonimowości.

Darmowe Szkolenie: Kryptowaluty – jak zacząć i przetrwać? Kurs dla każdego. Podobne kursy oferowane są nawet za kilka tysięcy złotych!

 

4.4/5 - (7 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters