Śledź nas na lub dołącz do naszego

Stacjonująca w Paryżu firma Anaxago należąca do sektora FinTech, ogłosiła ofertę zarządzania majątkiem o nazwie Anaxago Partimony. Docelowo powstać ma w pełni cyfrowy, prywatny bank, obracającym inwestycjami liczonymi w miliardach euro.  

Anaxago

Firma Anaxago rozpoczęła swoją działalność w 2012 roku jako platforma crowdfundingowa, by dwa lata później skoncentrować się na inwestycjach w rynek nieruchomości.

W 2018 roku utworzona została Anxago Capital – firma zarządzająca aktywami, której wyjątkowo szybko udało się odnieść sukces. Od momentu swojego powstania, Anaxago skupiła wokół siebie ponad 90 000 inwestorów, a w samym 2019 roku doprowadziła do skutku inwestycje o łącznej wartości 65 mln euro.

Anaxago Patrimony

Jakiś czas temu Anaxago ogłosiło uruchomienie nowej oferty zarządzania majątkiem o nazwie Anaxago Patrimony. Jednocześnie firma obwieściła, że zamierza stać się prywatnym bankiem nowej generacji, wspierając przy tym inwestorów na każdym etapie zarządzania ich majątkiem. W pełni cyfrowa oferta będzie bardziej wydajna i dostępna dla jak największej liczby odbiorców.

Aprobata francuskich władz

Na korzyść projektu Anaxago zdaje się przemawiać stanowisko francuskich władz, które można uznać za przychylne cyfrowym finansom.

Jednym z dowodów takiego stanu rzeczy jest utworzenie w 2019 roku Francuskiego Stowarzyszenia Zasobów Cyfrowych, co usprawnić ma procesy tokenizacyjne na terenie całego kraju.

Francja zniosła również podatki od transakcji kryptowalutowych, a  na Ethereum została stokenizowana zlokalizowana na terenie tego państwa luksusowa nieruchomość, której wartość wynosi 6,5 mln euro. Wobec tego prognozowanie sukcesu dla projektu cyfrowego banku Anaxago wydaje się w pełni zasadne.

Obecna oferta i aspiracje

Aktualnie Anaxago prowadzi internetową platformę inwestycyjną dedykowaną inwestorom celującym w projekty deweloperskie.

Oferta firmy obejmuje również fundusze zarządzane przez Anaxago Capital oraz usługi związane doradztwem z zakresu zarządzania majątkiem.

Anaxago Patrimony zapewnia inwestorom dostęp do szerokiej grupy nowych usług, w tym m.in. funduszy venture capital oraz funduszy deweloperskich.

Inwestorzy będą mogli również liczyć na profesjonalne porady z zakresu strategii inwestycyjnych i ich planowania oraz otrzymają dostęp do nowoczesnych narzędzi wsparcia.

Zgodnie z celem powziętym przez Anxago, do końca 2022 roku łączna wartość inwestycji, którym firma ma udzielić wsparcia, wynieść ma co najmniej 1 mld EUR.

5/5 - (1 vote)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters