Śledź nas na lub dołącz do naszego

Amerykańska giełda papierów wartościowych NASDAQ uruchomiła za pośrednictwem londyńskiego domu maklerskiego indeks kryptograficzny o nazwie Defix (DEFX). Rozwiązanie to ma zagwarantować dostęp do danych na temat projektów bazujących na technologii blockchain, funkcjonujących w ramach zdecentralizowanego finansowania.

Współpraca NASDAQ z Exante

Zgodnie z oficjalnym komunikatem prasowym czołowa amerykańska giełda NASDAQ, dodała kryptograficzny indeks o nazwie Defix (DEFX).

Został on uruchomiony przez londyński dom maklerski Exante, który uczestniczył w pracach nad nowym narzędziem.

Dzięki DEFX inwestorzy zyskają lepszy dostęp do informacji na temat wszelkich projektów opartych na blokchainie oraz systemie  zdecentralizowanego finansowania (DiFi).

Co zawiera indeks Defix?

Jak donoszą media, indeks Defix składa się z listy zasobów kryptograficznych, których dynamika odzwierciedlana jest w czasie rzeczywistym, a wśród których znajdują się takie projekty jak:

Dodanie indeksu Defix przez NASDAQ dowodzi rosnącej wśród uczestników rynku świadomości znaczenia zdecentralizowanych rozwiązań finansowych.

Jednocześnie jest to pierwszy tego typu indeks, który pozwala śledzić rozwój najlepiej zapowiadających się projektów opartych na łańcuchach bloków w zdecentralizowanej przestrzeni finansowej.

Zobacz również: Giełda DX.Exchange rusza z ofertą stokenizowanych akcji NASDAQ

Rosnące zainteresowanie Defixem

Można przypuszczać, że indeks Defix będzie się cieszył dużym zainteresowaniem wśród podmiotów rynku zasobów cyfrowych.

Współtwórca DEFX, dom maklerski Exante, planuje uruchomienie opartego na nim funduszu, który dzięki wykorzystaniu indeksu zyska większą wiarygodność.

Warto nadmienić, że Defix nie jest pierwszym indeksem kryptowalutowym notowanym na NASDAQ.

We współpracy z Brave New Coin, giełda wprowadziła już następujące indeksy: Bitcoin Liquid Index (BLX) dla Bitcoina, Ethereum Liquid Index (ELX) oraz XRP Liquid Index (XRPLX) dla Ripple.

Gdzie szukać danych DEFX?

Dostęp do indeksu Defix można śledzić za pośrednictwem TrandingView oraz Google’a, a także bezpośrednio przez należący do NASDAQ Global Index Data Services SM (GIDS).

W najbliższym czasie będzie to możliwe również poprzez Yahoo Finance.

5/5 - (1 vote)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters