Śledź nas na lub dołącz do naszego

Kaiko, firma zajmująca się dostarczaniem danych na rynek kryptowalutowy, pozyskała 5,5 mln dolarów w rundzie inwestycyjnej nadzorowanej przez globalnych inwestorów usług finansowych: Anthemis Group oraz Point Nine Capital.

Sukces Kaiko w rundzie inwestycyjnej

Specjalizująca się w usługach związanych z rynkiem kryptowalutowym firma Kaiko, otrzymała potężny zastrzyk finansowy.

W rundzie inwestycyjnej poza głównymi inwestorami – Anthemis Group oraz Point Nine Capital, brali udział również CoinShares, ConsenSys, Olymp Capital oraz aniołowie biznesu Dominique Reiniche i Christophe Chausson.

Kaiko, podobnie jak wiele innych wschodzących firm działających w branży kryptowalutowej, z pewnością będzie miała na co spożytkować tę sumę.

Wiadomo już, że na pewno zostanie ona przeznaczona m.in. na wprowadzenie nowych produktów, zatrudnienie nowych, wysoko wykwalifikowanych pracowników oraz otworzenie biura w Nowym Jorku.

Wszystko to ma na celu jeszcze lepsze zaspokajanie  potrzeb inwestorów, korporacyjnych  i instytucjonalnych, w zakresie danych dotyczących rynku zasobów cyfrowych.

Zobacz również: Sztuczna inteligencja i blockchain – co wyniknie z połączenia dwóch potężnych technologii?

Znaczenie dostaw danych na rynkach zasobów cyfrowych

Zdaniem przedstawicieli Kaiko, znaczenie dostaw danych na rynek kryptowalutowy jest ogromne.

Większa ilość rzetelnych informacji docierających do inwestorów na temat aktywów, którymi obracają przyczynia się do znacznie sprawniejszego funkcjonowania rynku.

Korzyści z tego tytułu z pewnością odczują wszyscy jego uczestnicy, a większy zakres wiedzy pozwoli lepiej wykorzystać potencjał zasobów cyfrowych.

O Kaiko

Firma Kaiko została założona w 2014, a głównym przedmiotem jej działalności jest dostarczanie niezbędnych danych uczestnikom rynku zasobów cyfrowych, którzy zwrócili się w stronę technologii blockchain.

Pakiety danych oferowane przez Kaiko dedykowane są klientom korporacyjnym, w przypadku których zachodzi potrzeba ciągłego dostępu do danych handlowych, a także inwestorom instytucjonalnym, w przypadku których na przestrzeni ostatnich lat można było zaobserwować wzrost zapotrzebowanie na dostawy danych.

Obecnie firma rozwija bazę danych dedykowaną nowej klasie aktywów, dzięki której inwestorzy będą mogli podejmować jeszcze bardziej efektywne działania na blisko 80 giełdach.

5/5 - (1 vote)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters