Śledź nas na lub dołącz do naszego

W dniu dzisiejszym w Estonii wystartuje nowa giełda kryptowalut DX.Exchange, która ma w planach zrewolucjonizowanie tradycyjnych rynków papierów wartościowych. Dzięki uzyskaniu licencji Estonian Financial Intelligence Unit oraz zgodności z europejską dyrektywą MiFID II, giełda będzie mogła funkcjonować na terenie Unii Europejskiej, a jej usługi nie będą dostępne dla obywateli amerykańskich. Zarząd DX.Exchange uważa, że tym samym nie będzie ona podlegać Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Giełda DX.Exchange

Oferta DX.Exchange obejmie zarówno możliwość nabywania i wymiany kryptowalut, jak i zakup akcji aż 10 prestiżowych spółek notowanych na giełdzie NASDAQ w formie stokenizowanych papierów wartościowych. W planach jest również poszerzenie oferty o akcje NYSE, Hong Kong Exchange oraz Tokyo Stock Exchange.

Tokeny DXCash bazować będą na blockchainie Ethereum (ERC20)

Jakie akcje na DX.Exchange?

Inwestorzy będą mogli nabywać udziały takich przedsiębiorstw jak Apple, Microsoft, Facebook czy Tesla, które zabezpieczane będą przez firmę MPS MarketPlace Securities, nadzorowaną przez cypryjską agencję regulacyjną CySec (Cyprus Securities and Exchange Commission). Posiadacze cyfrowych aktywów będą objęci tymi samymi regulacjami, co inwestorzy rynków tradycyjnych.

Dyrektor generalny DX. Exchange dostrzega ogromny potencjał tokenizacji papierów wartościowych. Jego zdaniem zwrócenie się tradycyjnego rynku w stronę technologii blockchain może otworzyć zupełnie nowy rozdział dla rynku obrotu papierami wartościowymi.

5/5 - (8 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters