Śledź nas na lub dołącz do naszego

Powstaje projekt nowej platformy blockchaine, służącej do emisji tokenów personalnych, czyli takich, które umożliwią zarobek na zyskach innych ludzi. Projekt będzie owocem połączenie Tokeneo z Sapiency.

Inwestycja Tokeneo w Sapiency

Kryptowalutowa firma Tokeneo postawiła zainwestować w platformę tokenów personalnych Sapiency kwotę 250 tys. złotych.

Połowa tej kwoty spożytkowana zostanie na rozwój systemu służącego do tokenizacji projektów, a druga część przeznaczona będzie na aplikację wykorzystywaną celem tokenizacji konkretnych osób, która ma szansę wystartować jeszcze w tym roku.

Zobacz również: Token personalny Caroline Wozniacki

Oba podmioty wymieniły się również swoimi udziałami – każda strona otrzymała po 6 proc (Sapiency obejmie 6% udziałów w Tokeneo, a Tokeneo obejmie 6% udziałów w Sapiency).

Spółki zamierzają też powołać wspólną platformę ICO, która umożliwi kompleksowy proces tokenizacji.

Zespoły obu firm rozpoczęły już pracę w siedzibie w Krakowie.

W planach jest także wspólne uruchomienie  2021 roku giełdy kryptowalutowej.

Sapiency i RahimCoin

Sapiency jest innowacyjną platformą dedykowaną tzw. tokenom personalnym, której twórcą jest Rahim Blak.

Za jej pośrednictwem dokonuje się najpierw wyceny wartości emitenta, a następnie on sam zyskuje możliwość pozyskania funduszy na wdrażanie w życie swoich projektów.

Personalny token Rahima Blaka nosi nazwę RahimCoin, a jest ona oparty na jego marce osobistej.

Zobacz również: Token Personalny RahimCoin inwestycją w Rahima Blaka

Można zatem powiedzieć, że token personalny jest niczym innym jak inwestycją w dana osobę.

Środki z ich sprzedaży mają zostać przeznaczone na uruchomienie własnej kryptowaluty przez Sapiency.

Tokeny RahimCoin mają potencjał, aby podbić rynek kryptograficzny, przy czym są one w pełni zgodne z przepisami – tak wynika z oceny Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego.

Dzięki takiemu stanowisku KNF, tokeny personalne zyskują szansę, aby zaczęto postrzegać je jako bezpieczną, wiarygodną, a przede wszystkim poważną inwestycję.

Zobacz również: Zawodnicy Manchester City stokenizowani dzięki Superbloke

Tokeno

Tokeneo jest kantorem i giełdą kryptowalutową założoną przez Tomasza Rozmusa.

Firma prowadzi również serwis informacyjny dotyczący kryptowalut o nazwie Tokeneo News oraz zarządza systemem płatniczym Tokeneo Pay, umożliwiającym zakupy w sieci z wykorzystaniem kryptowalut jako środka płatniczego.

Zobacz również: Spencer Dinwiddie obwieścił swój autorski plan tokenizacji kontraktów sportowych – NBA nie zaakceptowało projektu

4/5 - (11 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters