Śledź nas na lub dołącz do naszego

Grupa Bitfury ogłosiła uruchomienie innowacyjnego blockchaina Exonum Enterprise, który ma wesprzeć proces optymalizacji dużych korporacji oraz zwiększyć przejrzystość, wykorzystując w tym celu łańcuch blokowy bitcoina. Nowe rozwiązanie zostało już przetestowane przez kilka firm.

Exonum Enterprise – innowacyjny blockchain biznesowy

Zgodnie z doniesieniami medialnymi, grupa Bitfury, zajmująca się kopaniem bitcoinów, uruchomiła pierwszy blockchain biznesowy – Exonum Enterprise, który zapewni większym korporacjom możliwość optymalizacji ich działalności, zwiększając przy tym ich przejrzystość poprzez wykorzystanie łańcucha blokowego bitcoin.

Exonum Enterprise

Dodatkową funkcją rozwiązania zaproponowanego przez Bitfury jest opcja uruchamiania częściowo zdecentralizowanych serwerów przetwarzania w chmurze bądź tradycyjnych lokalnych serwerów, zapewniających wysoki poziom bezpieczeństwa.

Generalnie można powiedzieć, że platforma ukierunkowana jest na zapewnienie firmom wypracowania równowagi pomiędzy większą przejrzystością, a szybkością korzystania ze wspólnej księgi rachunkowej, z pełnym poszanowaniem dla prywatności klientów.

Szersze możliwości

Platforma Exonum Enterprise jest w stanie obsługiwać nawet do pięciu tysięcy transakcji na sekundę, wykorzystując przy tym zastrzeżony algorytm konsensusowy Bitfury zapewniający ochronę dla realizowanych operacji, nawet w momencie wystąpienia awarii.

Co więcej, dzięki wykorzystaniu odpowiedniego oprogramowania, jest ona kompatybilna z systemami korporacyjnymi.

Wersja biznesowa Exonum dostępna jest w językach komputerowych Java, JavaScript oraz Python.

Ponadto Exonum oferuje również usługi przetwarzania w chmurze Amazon, przy czym nie wykluczone, że w niedalekiej przyszłości ich zakres zostanie poszerzony o obsługę platformy Microsoft Azure.

Pierwsze zastosowania

Blockchain Exonum został już wykorzystany podczas kilku globalnych projektów, m.in. w tworzeniu systemu weryfikacji dyplomów dla Synergy University, a także przez firmę Longenesis, której przedmiotem działalności są dane medyczne.

Zastosowała ona stworzony przez Bitfury blockchain do zarządzania zgodą oraz prywatnością pacjentów w wybranych szpitalach na terenie Korei Południowej.  

Z kolei na Ukrainie Bitfury stworzył elektroniczny system edukacyjny, bazujący właśnie na blockchainie Exonum.

5/5 - (3 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters