Śledź nas na lub dołącz do naszego

W ostatnim czasie opracowanych zostało wiele rozwiązań dla rynku kryptowalutowego, opartych na technologii blockchain, którą z pełnym przekonaniem można uznać za wiodącą w obszarze cyfrowych aktywów. Kolejnym wartym uwagi projektem, bazującym na łańcuchach bloków właśnie, jest Quube Exchange – rozwiązanie innowacyjne, ponieważ jest to pierwsza platforma zabezpieczająca przed kwantowymi atakami komputerowymi.

Quube Exchange oparta na blockchainie

Współczesne firmy poszukują nowoczesnych i jak najbardziej efektywnych sposobów na pozyskiwanie funduszy oraz tworzenie systemów transakcyjnych.

Coraz częściej i powszechniej stosowanym rozwiązaniem jest blockchain, a na jego zastosowanie zdecydowano się również tworząc Quube Exchange, platformę oferującą możliwość przyśpieszania transakcji typu venture oraz budowania rynku wtórnego.

Technologia blockchain już wkrótce może jednak utracić swoją mocną pozycję, wskutek działania komputerów kwantowych, które mogą na przestrzeni najbliższych lat zastąpić tradycyjne komputery.

Problem dostrzegli twórcy Quube Exchange, tworząc pierwszą na świecie chronioną kwantowo wymianę kryptograficzą czyli innymi słowy – platformę chroniącą przed atakami komputerów kwantowych.

Technologia kwantowa zagrożeniem dla technologii blockchain

W odróżnieniu od standardowych komputerów, komputery kwantowe funkcjonują nie na tradycyjnych bitach, a na bitach kwantowych, czyli kubitach. Posiadają one potężną moc obliczeniową, która może w niedalekiej przyszłości uderzyć w technologię blockchain.

Za pomocą komputera kwantowego można bowiem przeprowadzić atak na sieć blockchain, umożliwiając danemu operatorowi przejęcie kontroli nad nią.

Co więcej, komputer kwantowy jest w stanie powstrzymać sieć blockchain przed potwierdzaniem w sieci, blokując w ten sposób realizację nowych transakcji.

Natomiast złamanie szyfrowania, na którym bazują krytpowaluty, jest w przypadku tradycyjnych komputerów mocno czasochłonne, podczas gdy komputer kwantowy może dokonać zaledwie w ciągu kilku minut.

Token QRP

Quube bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z zagrożeń dla sieci blockchain, związanych z funkcjonowaniem komputerów kwantowych. Stąd też zrodziła się idea stworzenia bezpiecznego ekosystemu, posiadającego odpowiednie narzędzia służące odpieraniu ataków kwantowych.

Dla Quube Exchange stworzono token QRP (Quube Quantum Resistant Blockchain Protocol), zapewniający bezpieczny przebieg oferty STO, a także chroniący przed ewentualnymi atakami kwantowymi.

Każda transakcja realizowana w sieci Quube jest śledzona właśnie w QRP, dzięki czemu zapewniony jest wysoki poziom ochrony.

Rate this post

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters