Śledź nas na lub dołącz do naszego

Firma Currency.com uruchomiła pierwszą platformę obrotu tokenizowanymi papierami wartościowymi, która umożliwi inwestorom bezproblemowe uczestnictwo w tradycyjnych rynkach finansowych z wykorzystaniem kryptowalut, których nie będą musieli wymieniać na tradycyjne waluty. Docelowo Currency.com zamierza wyemitować kilka tysięcy tokenizowanych papierów wartościowych.

Idea Currency.com

Platforma Currency.com będzie dostępna dla wszystkich inwestorów. Wynosząca początkowo 150 liczba stokenizowanych papierów wartościowych, ma zgodnie z planem sięgnąć w niedalekiej przyszłości 4 000.

Emitowane STO będą współgrały z cenami takich instrumentów finansowych jak akcje, indeksy czy surowce. Oznacza, że zakup na giełdzie cyfrowej pod względem kosztów i korzyści będzie odpowiadał nabyciu tradycyjnych akcji. Tokeny na Currency.com można nabywać za pośrednictwem Bitcoina oraz Ethereum. Dostęp do platformy będzie możliwy na wiele sposobów, m.in. za pośrednictwem aplikacji IOS oraz Android.

Technologia bazująca na Capital.com

W przypadku platformy Currency.com zastosowano rozwiązanie analogiczne do Capital.com, którego działalność jest w pełni uregulowana.

Jak przekonywał główny dyrektor wykonawczy Currency.com Ivan Gowan, uruchomienie platformy stanowi dla jej twórców duży powód do dumy, jako że jest to rewolucyjne rozwiązanie bazujące na blockchainie, zapewniające inwestorom możliwość dywersyfikacji portfela poprzez inwestowanie w tradycyjne klasy instrumentów, nie wymuszając przy tym konieczności wymiany kryptowalut na tradycyjną walutę.

Gowan zapewnia również, że platforma zapewni użytkownikom najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz zgodność regulacyjną z przepisami obowiązującymi na Białorusi.

Currency.com rewolucją na rynku kryptowalut

Wiele wskazuje na to, że Currency.com wywoła rewolucję na rynku kryptowalutowym, wprowadzając zmiany w technologiach finansowych na szeroką skalę.

Platforma zastosowała innowacyjną technologię, otwierającą przed inwestorami zupełnie nowe możliwości, a jej wdrożenie było możliwe dzięki dekretowi 8 o rozwoju gospodarki cyfrowej przyjętego na Białorusi. Tym samym, jak przekonują z kolei przedstawiciele Capital.com, Białoruś stała się pierwszym krajem, który wprowadził w życie regulacje prawne dostosowane do specyfiki rynku kryptowalutowego.

Zgodność z przepisami i bezpieczeństwo

Po przyjęciu dekretu 8, Currency.com jako pierwsza platforma oparta na blockchainie, otrzymała licencję High Technology Park z zakresu rozwoju gospodarki cyfrowej.

Dekret o którym mowa, zalegalizował bowiem funkcjonujące w oparciu o technologię blockchain platformy, nadając jednocześnie status prawny tokenom oraz kontraktom smart,  a także zalegalizował działania związane z obrotem kryptowalutami.

Ponadto Currency.com jest w pełni zgodna z przepisami RODO, a dzięki specjalnym systemom zgodności, fundusze inwestorów posiadają wysoki poziom ochrony.

5/5 - (2 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters