Śledź nas na lub dołącz do naszego

CurioInvest jest projektem opracowanym przez pasjonatów samochodów oraz technologii blockchain, którego autorzy w jednym miejscu skupili oba swoje zamiłowania.

Stworzyli bowiem oryginalny rynek samochodów kolekcjonerskich, do którego może przystąpić pokaźna grupa nowych inwestorów, nie mających wcześniej dostępu do tej grupy aktywów.

Samochody zabytkowe – nowy obszar zainteresowania STO od CurioInvest

Jak się okazuje pojazdy można wykorzystywać nie tylko jako środek transportu. Co niektórzy pasjonaci postrzegają je w kategoriach dzieł sztuki, których wartość zależy od tego, jak bardzo auto jest unikatowe, w jakim jest stanie, a także od jego walorów estetycznych.

Koszt niektórych modeli jest niekiedy bardzo wysoko, dlatego są one dostępne tylko dla wybranych koneserów, choć i środki finansowe też nie zawsze gwarantują możliwość nabycia auta.

Co więcej w przypadku samochodów kolekcjonerskich nie wystarczy samo przetrzymywanie ich w garażu – konieczna jest bowiem odpowiednia konserwacja, a także regularne użytkowanie. Są to jednak czynności, które wymagają specjalnych umiejętności.

Niemniej jednak samochody kolekcjonerskie są jedną z najcenniejszych klas aktywów.

Zobacz również: Darmowe Szkolenie. Kryptowaluty – jak zacząć i przetrwać? Kurs dla każdego. Podobne kursy oferowane są nawet za kilka tysięcy złotych!

Rozwiązanie zaproponowane przez CurioInvest

CurioInvest jest platformą, która zapewnia szerokiemu gronu inwestorów dostęp do aktywów, jakimi są samochody kolekcjonerskie.

Twórcy projektu realizują ten cel na drodze strategicznych inwestycji w tego typu auta, w przypadku których prognozowany jest jeszcze większy wzrost ich wartości.

Obrót tym rodzajem aktywów będzie o wiele prostszy dzięki zastosowaniu technologii blockchain.

CurioInvest zaproponowała swoją Security Token Offering, w przypadku której tokeny reprezentują ułamkową własność unikatowej kolekcji pojazdów.

Inwestorzy zyskują prawo do proporcjonalnej części zysków w chwili, gdy są one sprzedawane z odpowiednim zyskiem, wynoszącym co najmniej 120 proc. pierwotnej ceny zakupu.

Dzięki zastosowanej przez CurioInvet strategii, szerokie grono inwestorów otrzymało możliwość inwestowania w tę grupę aktywów, zyskując jednocześnie większą płynność.

Czym wyróżnia się oferta CurioInvest?

Jak przekonują sami przedstawiciele CurioInvest, oferta platformy opracowana została przede wszystkim z myślą o inwestorach. W związku z tym jej struktura może ulegać przemianom, zgodnie z sugestiami klientów.

Ponadto emitowane przez platformę tokeny ERC20 są pierwszymi, które reprezentują takie aktywa jak samochody kolekcjonerskie.

5/5 - (1 vote)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters