Śledź nas na lub dołącz do naszego

Rynek Security Tokens pozyskał kolejną platformę umożliwiającą emisję i sprzedaż cyfrowych papierów wartościowych. Wystartowała szwajcarska, licencjonowana platforma STX.Swiss, która umożliwi inwestorom realizację błyskawicznych transakcji peer-to peer, bez żadnych ukrytych kosztów. Twórcy projektu celują przede wszystkim w poprawę bezpieczeństwa rynku kryptograficznego.

O STX.Swiss

STX.Swiss powstała jako zdecentralizowana, licencjonowana wymiana nie-depozytowa typu peer-to-peer dla security tokens. Aby zapewnić jak największy poziom ochrony, tokeny zawsze przechowywane są portfelach do czasu wymiany.

STX.Swiss bazuje na blockchainie Ethereum, wykorzystując przy tym bezpieczny protokół uniswap, umożliwiający automatyczną wymianę tokenów bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Platforma dostępna jest dla wszystkich użytkowników portfeli mobilnych Coinbase, Metamask oraz TrustWallet.

Pierwsze tokeny emitowane na platformie nie posiadają odniesienia do papierów wartościowych, w związku z czym do rozpoczęcia obrotu nimi koniecznym było jedynie posiadanie portfela Ethereum, pomijając przy tym procedury KYC/AML. Te trzeba będzie uwzględnić dopiero w przypadku security tokens, które docelowo mają pojawić się na liście STX.Swiss.

Bezpieczeństwo rynku kryptowalutowego

Rynek kryptowalutowy zmaga się z wieloma trudnościami, a jedną z nich są kwestie jego bezpieczeństwa, szczególnie istotne w przypadku STO.

Emisja security toknes jest bowiem jeszcze bardziej skomplikowana, a tak naprawdę wciąż znajduje się w fazie rozwoju.

Koncepcja STX.Swiss zrodziła się z działalności zajmującej się cyberbezpieczeństwem firmy HackerOne, opierającej swoje działania na programach „bug bounty”.

Pozwalają one hakerom na celowe włamywanie się do systemów, aby wykryć umożliwiające to błędy – im większy będzie wykryty błąd, tym większa nagroda dla hakera. Zdaniem głównego programisty STX.Swiss Michaela Dietza, platforma zapewni nie tylko wyższy poziom bezpieczeństwa, ale również większą wydajność.

Jakie korzyści przeniesie STX.Swiss?

Giełdy zdecentralizowane, takie jak STX.Swiss, niosą wiele nadziei w związku z poprawą bezpieczeństwa na rynku kryptowalut, bowiem wielokrotnie już giełdy scentralizowane stawały się obiektem ataków hakerów.

Nowa giełda ma szanse stać się przełomem w zakresie bezpieczeństwa STO, otwierając nowe możliwości zarówno dla będących już w obiegu tokenów, jak i dla wydawania nowych.

5/5 - (5 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters