Śledź nas na lub dołącz do naszego

Kryptowaluty stają się coraz bardziej popularnym środkiem płatniczym w wielu krajach świata. W związku z tym rośnie również liczba obsługujących je bankomatów. Obecnie jest ich już ponad 24 tys.

Ponad 24 tys. bankomatów kryptowalutowych na całym świecie

Zgodnie z danymi udostępnionymi przez serwis CoinATMRadar od początku bieżącego roku, liczba bankomatów z bitcoinami i kryptowalutami zwiększyła się z 13 993 do 24 030 (co oznacza wzrost o 71,73%). W ubiegłym roku wzrost wyniósł aż 119,56%. Z przeprowadzonych szacunków wynika, że dziennie instalowanych było około 52 nowych bankomatów.

Bankomaty obsługujące kryptowaluty obecne są już w 75 krajach świata. Najwięcej, bo aż 21 161 znajduje się ich na terenie Stanów Zjednoczonych. Na drugim miejscu pod względem ich liczby plasuje się Kanada (1698 bankomatów), a na trzecim Wielka Brytania (174 bankomaty).

Bitcoin Depot liderem wśród operatorów bankomatów kryptowalutwych

Na rynku działa obecnie 42 producentów bankomatów kryptowalutowych, przy czym tymi najbardziej się liczącymi są Genesis Coin oraz General Bytes. Największym operatorem bankomatów kryptowalutowych jest obecnie stacjonujący w Atlancie Bitcoin Depot, posiadający aż 3793 urządzeń umożliwiających użytkownikom nabywanie ponad 30 rodzajów kryptowalut, wśród których znajdują się m.in. Bitcoin, Ether, oraz Litecoin.

Drugim wiodącym operatorem jest Coin Cloud obsługujący 2629 bankomatów kryptowalutowych, a zaraz za nim znajduje się Coinflip z liczbą 2498 bankomatów.

Współpraca z celebrytami i znanymi markami

W ostatnim czasie kilku operatorów nawiązało współpracę ze znanymi osobami, co ma na celu skuteczną promocję bankomatów z kryptowalutami. Coin Cloud podjął na przykład współpracę z filmowcem Spikiem Lee, która zaowocowała filmem zatytułowanym „The Currency of Currency”. Coinflip z kolei, zaangażował w swoją kampanię marketingową aktora, a jednocześnie inwestora w bitcoiny, Neila Patricka Harrisa.

Natomiast Bitcoin Depot rozpoczął wspólne działania z firmą Circle K zajmującą się sprzedażą paliw. Wskutek tego partnerstwa na terenie sklepów Cirkle w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie zainstalowano łącznie ponad 700 bankomatów kryptowalutowych.

Znaczenie bankomatów kryptowalutowych sukcesywnie wzrasta. Dzięki nim klienci mogą wymienić tradycyjne waluty na waluty cyfrowe. W ten sposób kryptowaluty upowszechniają się na skalę masową.

5/5 - (7 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters