Bitbay to giełda, kantor i procesor płatności kryptowalutowy. Chcesz kupić kryptowaluty za pieniądze przelane ze swojego konta bankowego? Świetnie trafiłeś.

Jak kupić bitcoina przelewem z konta bankowego?

Giełdy kryptowalutowe możemy podzielić na te, które pozwalają na handel kryptowaluta-kryptowaluta lub kryptowaluta-token (za bitcoina lub ether kupujemy inne kryptowaluty lub tokeny) oraz te, które pozwalają na handel w parach z tradycyjną walutą fiducjarną, jak dolar amerykański, euro, funt i inne. Jeżeli nie posiadasz jeszcze żadnych kryptowalut, nie możesz zacząć korzystać z największej i najlepszej giełdy na świecie Binance, gdyż nie pozwala ona na wpłacenie pieniędzy z tradycyjnego konta bankowego. Na Binance musisz wpłacić kryptowalutę, za którą kupisz inne kryptowaluty. Zyski również wypłaca się w kryptowalutach. Zatem wcześniej i później musisz skorzystać z usługi zamiany gotówki na kryptowaluty a później kryptowalut na gotówkę. Dlatego właśnie warto skorzystać z usług Bitbay.

Co to jest Bitbay?

Bitbay jest firmą zarejestrowaną na przyjaznej branży blockchain Malcie. Jej podstawowym produktem jest giełda kryptowalutowa, na której prowadzony jest handel w parach z USD, EUR i PLN. Waluty te można wymieniać w zintegrowanym kantorze walutowym. Sama platforma tradingową posiada wersję podstawową i PRO po angielsku, chińsku i polsku.

Po zweryfikowaniu konta, możemy zasilić swoje konto przelewem z tradycyjnego konta bankowego. Następnie za gotówkę możemy kupić kryptowaluty i przelać je na swój bezpieczny portfel lub na inną giełdę, nieobsługującą waluty tradycyjnej, lecz mającą w swojej ofercie interesujące nas altcoiny, np. Binance.

Jak założyć konto na Bitbay?

1.Wchodzimy na stronę BitBay.net

2. Wybieramy “Zarejestruj”

3. Podajemy swój bezpieczny adres e-mail, akceptujemy zgody i udowadniamy, że nie jesteśmy robotem.

4. Sprawdzamy pocztę i potwierdzamy rejestrację klikając w otrzymany link.

5. Podajemy nazwę konta, tworzymy silne hasło oraz kod zabezpieczający.

6. Tworzymy konto podając jeszcze swój kraj oraz domyślną walutę.

Weryfikacja konta BitBay

Utworzone konto jest niezweryfikowane. Zgodnie z prawem międzynarodowym, nie możemy anonimowo handlować w parach z walutą tradycyjną (USD, EUR, PLN). Będziemy mogli wpłacać i wypłacać gotówkę oraz kupować za nią kryptowaluty dopiero wtedy, gdy zweryfikujemy swoje konto, podając prawdziwe dane i je udowodniając, przestawiając odpowiednie dokumenty. Jest to standardowa procedura przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i finansowania terroryzmu (AML) oraz znajomości klienta (KYC).

Klikamy “zweryfikuj konto” na górnym żółtym pasku.

Podajemy wszystkie wymagane dane oraz przesyłamy dokumenty. Aktualny poradnik krok po kroku znajdziesz tutaj.

Po przesłaniu danych, pracownik BitBay sprawdzi ich poprawność i zweryfikuje Twoje konto. Od teraz możesz wykonywać przelewy i handlować na platformie BitBay.

Zabezpieczanie konta

Warto zabezpieczyć swoje konto nie tylko silnym hasłem, ale także metodą kryptograficzną, instalując na smartphonie aplikację Google Authenticator, która generuje jednorazowe hasła do konta. Jest to metoda jeszcze bezpieczniejsza, niż hasła otrzymywane SMS-em lub mailem.

W prawym górnym rogu naciskamy na nazwę swojego konta i przechodzimy do ustawień bezpieczeństwa. Tam włączamy zabezpieczenie Google Authenticator.

Co ważne, jeżeli stracimy telefon lub odinstalujemy aplikację, potrzebny nam będzie kod odzyskiwania. Warto go sobie zanotować. Jest podany przy aktywowaniu zabezpieczenia Google Authenticator na stronie BitBay.

Teraz podczas każdego logowania oraz wypłaty środków z konta, będziemy proszeni o podanie kodu, obliczanego w czasie rzeczywistym przez aplikację Google Authenticator w naszym smartphonie. Ten sposób bardzo skutecznie zabezpiecza nasze konto przed użyciem przez nieuprawnione osoby.

Jak kupić kryptowaluty na BitBay

  1. Przechodzimy na stronę giełdy
  2. Wybieramy interesującą nas parę walutową
  3. Widzimy stan naszego konta w obu wybranych walutach

Na środku ekranu mamy wykres zmiany ceny. Po prawej ostatnie transakcje giełdowe.

Niżej mamy formularz zakupu i sprzedaży. Wybieramy ile kryptowalut lub za ile gotówki chcemy kupić daną kryptowalutę. Składamy ofertę i czekamy, aż zostanie zrealizowana.

Możemy również wykonać szybką transakcję wybierając zakładkę z koszykiem sklepowym. Opcja stop-loss nie jest obecnie dostępna.

Udanego handlu!

Giełda BitBay – przewodnik dla początkującego
5 (100%) 6 votes

Pozostaw komentarz

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Realizacja Scythe Studio © 2018.

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters