Śledź nas na lub dołącz do naszego

Filecoin i Hedera Hashgraph podejmują wspólne działania mające na celu zwiększenie interoperacyjności Web3. Pierwszym krokiem jest program dotacji na kwotę 200 000 USD oraz wstępna implementacja demonstracyjna dla wykorzystania NFT. Długofalowy cel stanowi zaś pełen zakres rozwiązań rozproszonej księgi.

Partnerstwo Filecoin i Hedera Hashgraph

Publiczna sieć Hedera jest szybką, tanią, a przy tym przyjazną dla środowiska technologią rozproszonej księgi (DTL). Może być stosowana w wielu różnych obszarach, przy czym jest ona wyjątkowo wydajna. Z uwagi jednak na pewne ograniczenia kosztowe, niezbyt dobrze sprawdza się do przechowywania większych plików lub danych obiektowych. Nie jest to pierwszy raz, kiedy Hedera podejmuje współpracę techniczną z Filecoin, który zapewnia nowoczesne rozwiązania z zakresu pamięci masowej. Dzięki połączeniu sił obu firn powstają zupełnie nowe możliwości weryfikacji pochodzenia, własności oraz ważności transakcji i danych źródłowych.

Zdecentralizowana pamięć masowa

Hedera Improvement Proposal 10 (HIP-10) zapewnia odpowiedni standard ekosystemu dla metadanych NFT. Dzięki współpracy z Filecoin funkcjonalność ta zostanie wzmocniona poprzez opcję zdecentralizowanego schematu JSON. Można zatem uznać, że współpraca obu podmiotów, dostarcza nowego wymiaru decentralizacji NFT. Działając w sieci Hedera, Filecoin zapewnia bezpieczeństwo i wysoki poziom zaufania do zasobów w grze, sztuce, w łańcuchach dostaw, w aplikacjach finansowych oraz innych obszarach.

Filecoin zwiększa potencjał Web3

Za sprawą pamięci masowej ma większą skalę, Filecoin dokonał ważnych zmian w ekosystemie Web3. Umożliwił m.in. weryfikację czy wszystkie dane są w sposób stały przechowywane w sieci. Ponadto sieć Filecoin wprowadza ponad 1 PiB pojemności pamięci masowej co godzinę, zapewniając jednocześnie wiele jej elastycznych opcji.

Dotacje

Łącząc siły, firmy Filecoin i Hedera ogłosiły przyznanie dotacji na łączną kwotę 200 000 USD na rzecz rozwiązań związanych z pamięcią masową. Jednym z nich jest pakiet SDK, integrujący łańcuchy narzędzi Filecoin oraz Hedera. Dotacje przyznane zostaną na projekty korzystające z rozwiązań zarówno Hedery, jak i Filecoin, niezależnie od rodzaju aplikacji i jej zastosowania.

5/5 - (5 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters