Śledź nas na lub dołącz do naszego

Ruszył projekt, który powinien zaciekawić wszystkich miłośników wina. Przez markę Enigma wybierane są najlepsze z win pochodzących z renomowanych winnic. Zostają one objęte tajnymi umowami NDA, a Wine Spies nie może ujawnić pochodzenia nowych trunków.

Tajny projekt Enigma

Jak podkreśla Jason Seebeer, założyciel Wine Spies, na przestrzeni lat firma podjęła współpracę z wieloma renomowanymi winnicami na całym świecie. Dzięki wsparciu jednego z elitarnych producentów, powstał pierwszy rocznik Enigmy. Choć Seeber nie kryje, że chciałby zdradzić, z kim podjęta została współpraca, z uwagi na charakter przedsięwzięcia nie może tego jednak uczynić. Pierwsza premiera będzie dotyczyła dwóch win. Pierwszym jest Howell Mountain Cabernet Sauvignon z 2018, a drugim Santa Rose of Grenache z 2019 roku. Zgodnie z planem kolejne edycje Enigmy będą posiadały dokładnie tę samą, ekskluzywną formułę tworzenia wyjątkowych win, których producenci nie zostają ujawnieni.

Szpiegowska inspiracja

Projekt winiarski Enigma zainspirowany jest działalnością angielskich szpiegów podczas II wojny światowej oraz legendarną maszyną do szyfrowania kodów o tej samej nazwie. Każde wino wchodzące w skład kolekcji posiada na przedniej etykiecie zakodowaną wiadomość, czekającą na rozszyfrowanie. Po otwarciu butelki jej właściciel będzie mógł wykorzystać znaleziony na korku klucz szyfrowy oraz skorzystać z wirtualnej maszyny enigma dostępnej na stronie drinkenigma.wine celem ujawnienia tajnej wiadomości. W ten sposób wino zostanie odblokowane.

Wyjątkowa kolekcja win NFT

Enigma jako pierwsza na świecie marka stworzyła kolekcję NFT popartą butelkami wina. Pięć butelek Enigma Cabernet opatrzonych zostało specjalnymi etykietami posiadającymi odpowiedni NFT. Pierwsza aukcja na OpenSea odbyła się w pierwszej połowie sierpnia. Premiera dwóch pierwszych win Enigma stanowiła jeden z punktów wielotygodniowej imprezy Next Gen Launch Party organizowanej przez Wine Spies, rozpoczętej na początku sierpnia. W ramach wydarzenia została również uruchomiona przekształcona witryna winespies.com, na której pojawiło się wiele nowych funkcji.

5/5 - (6 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters