Kryptowaluty – jak zacząć z nimi przygodę? Zanim zrobisz przelew ze swojego konta bankowego, przemyśl wszystkie swoje ruchy, by być bezpiecznym w sieci. Każdy Twój ruch zostawia ślad. Łatwo o wyciek Twoich danych, łatwo dać się nabrać oszustom, łatwo stracić ciężko zarobione pieniądze. Poniżej zamieszczamy kilka rzeczy, o których warto pamiętać, zaczynając swoją przygodę na rynku kryptowalut.

Kryptowaluty – jak zacząć? Krok po kroku

 1. Korzystaj z bezpiecznego, szyfrowanego e-maila. Najlepiej, aby było to osobne konto, dedykowane tylko aktywności związanej z kryptowalutami. Polecaną, darmową usługą jest protonmail. Hostowany w Szwajcarii e-mail szyfrujący wiadomości, pozwalający na zachowanie wysokiej prywatności. Usługi takie, jak Gmail, czytają Twoje maile i zbierają dane na temat Twoich zakupów, podróży lotniczych i wiele innych informacji.

 2. Jeżeli chce zachować wysoką anonimowość, z Internetem łącz się za pośrednictwem usługi VPN. Świetne porównanie usług różnych dostawców znajdziecie tutaj. Istnieje wiele darmowych usług VPN. Polecanym płatnym VPN jest łatwy w obsłudze, posiadający wygodne aplikacje, bezpieczny i zapewniający dużą anonimowość NordVPN. Oprócz tego, warto zmienić DNS Twojego połączenia z internetem, z domyślnego DNS Twojego dostawcy internetu, na szybszy i bardziej anonimowy 1.1.1.1 (instrukcja dla wszystkich platform tutaj).

 3. Jeżeli obawiasz się wirusów oraz hackerów i chcesz zachować najwyższy stopień bezpieczeństwa, korzystaj z giełd oraz portfeli tylko przy użyciu dedykowanego do tego systemu operacyjnego. Nie musisz mieć osobny komputer. Wystarczy na szybkim pendrive nagrać system operacyjny, z którego uruchomisz domowego PC-ta. Polecanym systemem operacyjnym jest Linux. Jeżeli będziesz korzystać ze zwykłego komputera używanego również w innych celach, upewnij się, że nie posiadasz wirusów i trojanów, które mogą wykraść Twoje kryptowaluty.

Teraz możesz kupić swoją pierwszą kryptowalutę. Najwygodniej zrobić to przez polską giełdę Bitbay – zobacz nasz poradnik, krok po kroku. Chcesz kupić bitcoina anonimowo? Przeczytaj tutaj…  Chcesz zapłacić kartą? Skorzystaj z najtańszego kantoru Coinbase.

Kupionego bitcoina, ether lub inną kryptowalutę możesz teraz przelać na dowolną giełdę i płacąc nią, kupić inną kryptowalutę lub token, niedostępny za złotówki. Polecaną giełdą do tego celu jest największa i najlepsza giełda kryptowalut Binance – zobacz nasz poradnik. Możesz również użyć bitcoina by zacząć traidować, np. na platformie Bitmex, czego zdecydowanie nie polecamy początkującym.

O czym jeszcze warto pamiętać?

 • Zainstaluj w telefonie aplikację Google Authenticator (2fa). Wiele giełd umożliwia kryptograficzne zabezpieczenie Twojego konta poprzez konieczność podania kodu, wygenerowanego w czasie rzeczywistym przez aplikację w telefonie. Jest to bezpieczniejsze niż jednorazowy kod otrzymywany w wiadomości SMS. Nawet znając Twoje hasło, złodziejowi będzie bardzo trudno się włamać na Twoje konto. Przy ustawianiu konta w aplikacji, pamiętaj o zapisaniu kodu odzyskiwania. Jeżeli stracisz telefon lub odinstalujesz aplikację, bez niego możesz stracić dostęp do swojego konta.

 • Nie trzymaj pieniędzy i kryptowalut na giełdach, jeżeli nie zamierzasz regularnie nimi handlować. Nawet największa giełda może w każdej chwili upaść. Wypłać kryptowaluty i tokeny na swój własny portfel, do którego posiadacz klucz dostępu. Najlepszymi portfelami są portfele sprzętowe, np. Ledger lub Trezor.

Witaj w świecie przyszłości – świecie kryptowalut!

Kryptowaluty – jak zacząć?
5 (100%) 8 votes

2 Comments

 • trader
  Opublikowano Styczeń 25, 2019 12:39 pm 0Likes

  Jak zacząć? W TV mówią, że krypto się już kończy 😀

  • Patryk
   Opublikowano Luty 4, 2019 9:41 pm 0Likes

   To może zaraz pora kupować? Gdy mówią o czymś wszyscy, znaczy że walor jest gorący lub nawet przegrzany, wówczas należy sprzedawać. Gdy większość wątpi znaczy, że sprzedają i gdy przestaną, pora kupować.

Pozostaw komentarz

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Realizacja Scythe Studio © 2018.

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters