Śledź nas na lub dołącz do naszego

Przynależąca do grupy Overstock.com spółka tZERO została zatrudniona przez GSR Capital celem uruchomienia procesu tokenizacji obrotów kobaltem. Założono, że tokenizacja grupy metali kobaltowych będzie opiewała na kwotę 200 mln USD.

Overstock jako jedna z pierwszych firm wprowadziła kryptowalutę Bitcoin jako formę płatności, dowodząc tym samym swojej otwartości na cyfrowe rozwiązania. Teraz nadszedł czas na kolejny krok – Security Token Offering (STO). Podległa firmie spółka tZERO obwieściła, że rozpoczęła prace nad security tokens, które mają usprawnić obrót kobaltem.

Tokenizacja kobaltu

Tokenizacja fizycznych aktywów, jakim jest kobalt, stanowi obszar, który zdaniem wielu ekspertów wymaga dodatkowego wsparcia w postaci STO. W cyfrowych zabezpieczeniach upatruje się ogromnego potencjału, który może przynieść niespotykaną dotąd płynność rynków. Jak zapowiedzieli przedstawiciele Overstock, faktyczna wartość stokenizowanych jednostek kobaltu może sięgnąć nawet 200 mln USD. Metal ten jest powszechnie stosowany przy produkcji akumulatorów pojazdów elektrycznych, a jego wartość będzie tym większa, im większa będzie jego użyteczność.

Zarówno tZERO, jak i inwestor spółki – GSR Capital, są zdania, że nowy token będzie nie tylko zgodny z wymogami regulacyjnymi, ale i znacząco przyczyni się do usprawnienia procesów identyfikacji, zakupu, a następnie śledzenia dostaw kobaltu. Zarząd GSR przekonuje, że obie firmy dokonują wspólnie czegoś więcej niż tylko tokenizacja kobaltu, wróżąc tym samym dalszy rozwój współpracy. Partnerstwo to jest bowiem ukierunkowane na rozwój azjatyckiego ekosystemu cyfrowych kontraktów handlowych, ze szczególnym naciskiem na metale rzadkie, takie jak kobalt.

5/5 - (1 vote)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters