Śledź nas na lub dołącz do naszego

Jednym z aspektów inwestowania w kryptowaluty, który jest często pomijany, jest bezpieczeństwo.

To zrozumiałe – łatwo jest dać się wciągnąć w handel i wahania cen tej klasy aktywów. Jednak ważne jest, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak utrzymać swoje fundusze w bezpieczeństwie. W końcu Twoje zyski nie będą nic znaczyć, jeśli zostaną skradzione podczas włamania. Biorąc pod uwagę wysoce cyfrowy charakter ekosystemu kryptowalut, trudno się dziwić, że złośliwi aktorzy są równie wyrafinowani.

Nie padnij ofiarą tych niefortunnych zdarzeń: czytaj dalej i dowiedz się, jak bezpiecznie przechowywać kryptowaluty.

Czym są portfele kryptowalutowe:

Podobnie jak gotówka, której potrzebujemy na codzienne wydatki, jest przechowywana w portfelach, portfele kryptowalutowe pełnią tę samą funkcję. Jednakże, w kontekście zdecentralizowanej sieci, portfele te przechowują nasze cyfrowe aktywa do handlu i przechowywania.

Istnieje kilka rodzajów portfeli: gorące, zimne, a także scentralizowane platformy, które działają jako portfele, których można używać do przechowywania swoich cyfrowych aktywów.

Platformy scentralizowane

Korzystanie z bezpiecznych platform online służy jako opcja dla tych, którzy obawiają się włamań do gorących portfeli i dla tych, którzy martwią się o przypadkowe zniszczenie lub utratę ich sprzętowych zimnych portfeli (Więcej na ten temat wyjaśnimy później). Platformy scentralizowane wykorzystują kombinację gorących i zimnych portfeli, a nawet wzbogacają je o dodatkowe usługi, takie jak polisy ubezpieczeniowe dla Twoich aktywów.

Jakie są najbezpieczniejsze scentralizowane platformy?

Nebeus (Developed and operated by Money-4 Limited & Rintral Trading SL)

Nebeus zapewnia swoim użytkownikom gorące portfele, darmowe zimne portfele, a także ubezpieczony zimny magazyn! Żadna inna platforma na rynku nie oferuje obecnie ubezpieczenia kryptowalut dla konsumentów, ponieważ taka usługa jest zazwyczaj zarezerwowana tylko dla dużych instytucji.

Użytkownicy Nebeusa mają możliwość wykupienia abonamentu, który pozwoli im aktywować ubezpieczony skarbiec, do którego będą mogli przenieść swoje cyfrowe aktywa za pomocą jednego kliknięcia.

Aktywa, które będą przechowywane w ubezpieczonym skarbcu, będą przechowywane w chłodni i w skarbcu o klasie bezpieczeństwa bankowego III, pod opieką Bitgo, wiodącej instytucjonalnej firmy zajmującej się przechowywaniem aktywów cyfrowych. Aktywa będą ubezpieczone polisą ubezpieczeniową Lloyd’s of London na kwotę 100 milionów dolarów, obejmującą włamania stron trzecich, kopiowanie, kradzież i utratę kluczy prywatnych, kradzież poufną i wiele innych.

Z tymi wszystkimi rozwiązaniami możesz być pewien, że Twoje aktywa kryptowalutowe pozostaną bezpieczne.

Gorące Portfele

Gorące portfele to portfele online, do których dostęp można uzyskać za pomocą urządzeń takich jak smartfony czy laptopy. Jednakże, podczas gdy ten rodzaj portfela jest wygodny, są one również bardziej podatne na włamania i ataki online. Na szczęście takie włamania nie zdarzają się zbyt często.

Jakie są najlepsze gorące portfele?

Metamask

Prawdopodobnie jeden z najlepszych i najbardziej kultowych gorących portfeli, Metamask zapewnia użytkownikom portfel do przechowywania wszystkich swoich tokenów ERC-20. Jest to z łatwością jeden z najbardziej popularnych i obsługiwanych portfeli w całej gamie zdecentralizowanych aplikacji (dApps). Jego intuicyjny interfejs i łatwość użycia pomagają również znacznie obniżyć bariery wejścia dla osób zainteresowanych wejściem w kryptowaluty. Działa on nawet jako rozszerzenie w różnych przeglądarkach.

1inch

Chociaż 1inch jest być może lepiej znany jako najszybszy i najbardziej zaawansowany protokoł agregacji na rynku, to również zapewnia użytkownikom łatwy w użyciu gorący portfel. Piękno w tym polega na tym, jak jego portfel zapewnia użytkownikom łatwą nawigację platformy i dostęp do różnych DEXes online. W tym samym czasie, ich portfel pozwala na przechowywanie dowolnego tokena ERC-20.

Łatwo jest zobaczyć, dlaczego 1inch stał się popularnym wyborem. Zapewnia użytkownikom łatwy dostęp do płynności, bezproblemowe transfery z dowolnego innego portfela i bezpieczeństwo.

Zimne portfele

Zimne portfele to urządzenia znane jako takie ze względu na ich zdolność do “zamrożenia” i przechowywania kryptowalut i/lub kluczy prywatnych w trybie offline. Urządzenia te, takie jak pamięci USB lub zewnętrzne dyski twarde, są kompaktowe, łatwe do przenoszenia i łatwe do przechowywania w bezpiecznej lokalizacji fizycznej. Aktywa, trzymane w zimnych portfelach są wolne od ataków cybernetycznych i hacków, ponieważ nie są podłączone do Internetu.

Jakie są najlepsze zimne portfele lub portfele sprzętowe?

Ledger

Ledger zapewnia użytkownikom dwie opcje do wyboru. Jeśli jesteś początkujący, możesz wybrać Ledger Nano S, który oferuje wsparcie i bezpieczeństwo dla szeregu różnych monet. Z drugiej strony, załóżmy, że chcesz rozszerzyć swoje opcje bezpieczeństwa. W takim przypadku możesz wybrać Ledger Nano X, który oferuje możliwość bezpiecznego przechowywania środków na urządzeniu sprzętowym i zarządzania nimi z bezpiecznej aplikacji na telefonie przez Bluetooth.

Trezor

Trezor jest powszechnie uważany za pierwszy legalny portfel kryptowalutowy. Został on zbudowany przez SatoshiLabs i dał użytkownikom możliwość bezpiecznego przechowywania swoich bitcoinów.

Jego obecna oferta obejmuje Trezor One i Trezor Model T. Pierwszy z nich to prostszy model, oferujący podstawowy, ale bezpieczny sposób przechowywania kryptowalut. Drugi zapewnia użytkownikom łatwiejsze w obsłudze urządzenie, wyposażone w ekran dotykowy.

Wnioski

Częścią i nieodłączną częścią inwestycji jest zarządzanie ryzykiem, a zapewnienie bezpieczeństwa Twoich aktywów należy właśnie do tego obszaru. W miarę jak świat kryptowalut rozwija się i ewoluuje, jeszcze bardziej krytyczna staje się ochrona Twoich cyfrowych aktywów za pomocą niezbędnych środków ostrożności.

Oprócz znalezienia odpowiedniego dla siebie rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, dobrze byłoby również być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami związanymi z bezpieczeństwem, atakami i najlepszymi praktykami przeciwko nim.

Niektórzy ludzie nazywają kryptowaluty dzikim zachodem, ale tak długo jak podejmujesz świadomy wysiłek w tym kierunku, jest to całkowicie możliwe, aby pozostać bezpiecznym

5/5 - (7 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters